Tehnoloģijas

Ventspils Digitālā centra pārstāvji NSCA konferencē Zviedrijā prezentēja Zinātnes centru “VIZIUM”

Ventspils Digitālā centra pārstāvji NSCA konferencē Zviedrijā prezentēja Zinātnes centru “VIZIUM”

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils Digitālais centrs” pārstāvji no 16. līdz 18. novembrim piedalījās Ziemeļvalstu zinātnes centru asociācijas (NSCA) ikgadējā konferencē, kas šogad norisinājās Zviedrijā, Noršēpingā, pētniecības un zinātnes centrā “Visualiseringscenter C”. Konference vienuviet pulcēja NSCA biedrus un pārstāvjus no dažādiem zinātnes centriem, un šogad kā pilntiesīgs asociācijas biedrs pārējiem sevi prezentēja arī Ventspils zinātnes centrs “VIZIUM”.

Konference katru gadu notiek kādā no biedru pārstāvētajām valstīm un rotācijas kārtībā ik gadu to organizē kāds no NSCA biedriem. Šogad asociācijas dalībniekus pie sevis aicināja pētniecības un zinātnes centrs “Visualiseringscenter C” Zviedrijā. Centrs iepazīstināja konferences dalībniekus ar savu pieredzi un piedāvājumu – gan ekspozīciju, gan iespaidīgo 180 grādu kupola kinoteātri. Zinātnes centrs sadarbojas ar dažādiem industrijas pārstāvjiem, piemēram, NASA un vietējo universitāti “Linköping University”, kopīgi radot datos balstītu saturu.

Konferences ietvaros pārējie zinātnes centru pārstāvji iepazīstināja ar jaunumiem savos centros. Savukārt Ventspils Digitālā centra pārstāvji asociācijas biedriem prezentēja Ventspils Zinātnes centru “VIZIUM”, kas apmeklētāju vidū radīja neviltotu interesi.

Nākamgad konference norisināsies Dānijā, kur konferences dalībniekus uzņems Zinātnes centrs “Experimentarium”.

Ziemeļvalstu zinātnes centru asociācija (NSCA) ir dibināta 1987. gadā un tajā uzņemti 40 biedri no Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Latvijas, Norvēģijas un Zviedrijas. Asociācijas mērķis ir veicināt pieredzes un ideju apmaiņu, kā arī sadarbību starp zinātnes centriem Skandināvijā un Baltijas valstīs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top