Visas ziņas

Ņujorkas metro un bitkoins

Bitkoina salīdzinajums ar Ņujorkas metro

Bitkoina tīkls nekad nav piedzīvojis dīkstāvi salīdzinājumā ar Ņujorkas metro, kuru (2020. gada 6. maijā, savā 115 gadu pastāvēšanas vēsturē) mērķtiecīgi atslēdza, lai cīnītos ar vīrusa tālāku izplatību. Ņujorka atslēdza savu galveno artēriju.

Bitkoina forku vēsture

BTC tīkls nekad nav bijis apstādināts, kopš pirmā bloka izveides 2009. gada 3. janvārī.

 

BTC visi forki

Bitcoinmagazine.com

 

Bitkoina forki

Problēmas ir bijušas arī BTC tīklam. Viena no ievērojamākām tehniskajām kļūmēm notika 2013. gadā, kad Bitcoin Core versijas atjaunināšana noveda līdz forkam blokķēdē un ķēde tika sadalīta divās daļās. Tiem, kuri vēlējās atjaunināt versiju, tomēr bija jaatgriežas pie vecākās, lai labotu kļūmi.

Vai decentralizētas sistēmas pēc būtības nav labākas par centralizētajām? Šis jautājums ir būtisks, jo teorētiski decentralizētajās sistēmās nebūtu jābūt kļūmēm.

Salīdzinot BTC blokķēdi ar Ņujorkas metro, kurš sāka darboties 1904. gada 27. oktobrī, bitkoinam vēl tāls ceļš ejams, lai pieņemtu lēmumu par labu decentralizācijai.

Ja bitkoina tīkls turpinās darboties vēl 104 gadus bez jebkādiem traucējumiem, varam sagaidīt, ka tiks panākta vienprātība šajā jautājumā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top