Visas ziņas

Nulles emisiju dēļ palielinājies pieprasījums pēc vieglākām auto detaļām

Nulles emisiju dēļ palielinājies pieprasījums pēc vieglākām auto detaļām

Lai sasniegtu nulles emisiju mērķi transporta nozarē, strauji pieaug pieprasījums ne tikai pēc elektroauto, bet arī to detaļām. 2020. gadā Latvijā bāzētā starptautiskā uzņēmuma SMW Wheels ražoto magnija disku un 3D printētu komponentu pārdošanas apjomi pieauguši par vairāk nekā 50%.

SMW Wheels noslēdzis vairākus jaunus līgumus ar General Motors un Rimac Automobili, kā arī tagad strādā pie nākamo disku piegādes slavenajam sporta elektroauto Tesla Roadster. Oriģinālos diskus kosmosā ceļojošajam Roadster ražoja SMW, tos izstrādājot sadarbībā ar Tesla Inc., un sērijveida ražošana plānota 2022. gadā.

“Neskatoties uz grūtībām, kas saistītas ar pandēmijas izraisītajām problēmām, mums ir lieli plāni turpināt izaugsmi ne tikai 2021. gadā, bet arī pēc tam,” saka uzņēmuma SMW Group vadītājs Marks Lisnanskis. SMW turpina ražošanas procesu pārcelšanu no Krievijas uz Latviju, un tā mātes uzņēmums SMW Group šogad gatavojas kotēt savas akcijas Nasdaq First North biržā, lai veicinātu uzņēmuma paplašināšanās plānus, kas ietver arī jaunas ražotnes atvēršanu Rīgā.

Oglekļa neitralitātes sasniegšana ir viena no svarīgākajām prioritātēm visas pasaules iedzīvotājiem, un ievērojamu daļu no risinājuma veido vieglās automašīnas. “Vienkāršākais veids, kā palielināt elektrisko transportlīdzekļu uzlādes diapazonu, ir samazināt riteņu svaru par 20% un vairāk. To var panākt tikai ar magniju, jo blīvuma ziņā tas ir par trešdaļu vieglāks nekā alumīnijs,” norāda M.Lisnanskis.

SMW savu darbību ir paplašinājis pasaules kosmosa industrijas virzienā, ražojot komponentus Kanādas uzņēmumam Bombardier Aerospace, Francijas kompānijai Thales un citiem. SMW patentētajai sakausējumu sistēmai Almascan, kas satur skandiju, piemīt labākās savas klases īpašības izmantošanai kosmosa kuģu aprīkojumā.

Plašu atzinību SMW par vismodernākajiem diskiem ieguva 2009. gadā, kad tos vairāku gadu garumā izvēlējās Yamaha komanda MotoGP, kuras sastāvā bija panākumiem bagātie motosportisti Valentino Rosi un Horhe Lorenco. SMW to sasniedza sadarbībā ar MFR Wheels, ko vada leģendārais Roberto Marčesini.

Par SMW Group

Uzņēmums SMW Group vairāk nekā 20 gadus ražo lielgabarīta izstrādājumus no vieglajiem sakausējumiem, specializējas metālapstrādē un 3D printētu detaļu izgatavošanā visaugstākajai veiktspējai, vienlaikus samazinot svaru. Tā galvenais eksporta produkts ir pasaulē vieglākie štancētie diski auto un moto industrijai, kas tiek piegādāti Formulai 1, MotoGP komandām, kā arī dažādiem superauto un elektroauto ražotājiem Eiropā un ASV. SMW izstrādā un izmanto patentētus sakausējumus, kuriem piemīt izcilas kvalitātes un mehāniskās īpašības.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top