Videokartes

Kas notiks ar NVIDIA un AMD, ja nebūs maineru?

NVIDIA un AMD bez maineriem

Grafiskie procesori, kurus ražo abas kompānijas, lielākoties ir paredzēti videospēlēm, kā arī mākslīgā intelekta tehnoloģijām datu centros un automobiļos.

Tomēr tie ir populāri arī mainingā. Kriptovalūtu bums to ieguvi ir padarījis par ļoti ienesīgu darbības veidu. Savukārt tas ir izraisījis lielu grafisko procesoru pieprasījumu, kas palielināja NVIDIA un AMD pārdošanas apjomus gan pagājušajā gadā, gan 2018. gada pirmajā ceturksnī, kas noslēdzās nesen.

Ķīnas kompānija Bitmain, kuru atbalsta riska kapitāla investori, nesen paziņoja par jauna čipa izveidi, kas paredzēts speciāli Ethereum maingam. Daži analītiķi uzskata, ka iespējams daļa maineru pāries uz šo ierīci, kuru sāks pārdot jūlijā, jo tā ir vislabāk piemērota viņu mērķiem.

Satraukums maininga situācijas sakarā ir kļuvis par vienu no tiem faktoriem, kas pagājušajā mēnesī izraisīja krasu gan NVIDIA , gan AMD akciju kursa krišanos. AMD ienesīguma bāze ir mazāka, un tās pieaugumu īpaši ietekmēja pieprasījums no maineru puses. Saskaņā ar pētījumu un investīciju firmas Susquehanna novērtējumu ceturtā daļa AMD ienākumu šī gada pirmajā ceturksnī saistīta ar iekārtu pārdošanu maineriem.

Vairums analītiķu uzskata, ka NVIDIA ir daudz mazāk atkarīga no kriptovalūtām, jo pēc finanšu ceturkšņa galarezultātiem, kas beidzas aprīļa beigās, peļņa no pārdošanas maineriem nepārsniegs 10%. Kompānijai ir ļoti labas pozīcijas datu centru tirgū, ko augstu novērtē investori.

Turklāt šogad gaidāma jaunu čipu parādīšanās videospēlēm, bet nesenais grafisko procesoru deficīts izraisīja pieprasījuma pieaugumu no geimeru puses. Morgan Stanley analītiķis Džozefs Mūrs pagājušajā nedēļā šos argumentus minēja savā pārskatā un paaugstināja NVIDIA reitingu, piebilstot, ka, viņaprāt, pieprasījums no maineru puses līdz jūlija beigām “kritīsies līdz nullei”.

Jāatzīmē, ka abas kompānijas bija ļoti piesardzīgas pret visu, kas saistīts ar kriptovalūtām. To augstā volatilitāte un iespējamās tehnoloģiskās inovācijas maininga jomā padarījušas ilgtermiņa cerību likšanu uz kriptovalūtām par ļoti riskantu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top