Visas ziņas

Nvidia videokartes kļūs dārgākas

Pieaugs Nvidia cenas

Foto: Kiklas/shutterstock.com

Kā raksts Ķīnas avots Zhitong Finance – kompānija Nvidia saviem partneriem – 3D karšu izgatavotājiem nosūtījusi vēstuli, kurā informē par dažu videokaršu iespējamo cenu paaugstināšanos jau jūlijā. Tam ir divi iemesli. Pirmais – lokāls (Ķīnas): “618” izpārdošanas rezultātā ir izveidojies 3D karšu deficīts. Otrais – globāls: ievērojama maineru aktivitātes un, attiecīgi, pārsvarā vidēja līmeņa videokaršu pieprasījuma palielināšanās. Nvidia paziņoja, ka “attiecīgi var tikt celtas cenas”.

Interesanti, ka pēc loģikas tagad nebūtu īstais laiks cenas palielināšanai: ja kompānija plāno tuvākajā mēnesī vai divos izlaist GPU līnijas ASV, tad vajadzētu iztīrīt noliktavas no tagadējās paaudzes atlikumiem. Un šai nolūkā efektīvākais veids ir atlaides. ASV un Lielbritānijā kompānijas populārākie modeļi – RTX 2060, RTX 2060 Super, RTX 2070 un RTX 2080 Super – jau ir kļuvuši lētāki, bet, ja cenas celsies – tad to vērtība vienkārši atgriezīsies iepriekšējā līmenī.

Otrais pašreizējās paaudzes modeļu sadārdzinājums ir sagaidāms līdz trešā ceturkšņa beigām, tas ir – septembrī: Nvidia koncentrēsies uz Ampere izlaidi, tiks stipri samazināta Turing GPU ražošana – tā rezultātā arī var pieaugt pašreizējās paaudzes videokaršu cena.

Avots: Ithome

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top