Tehnoloģijas

Aicinām uz OECD “Going Digital in Latvia” izvērtējuma prezentācijas pasākumu tiešsaistē 10.februārī

Aicinām uz OECD "Going Digital in Latvia" izvērtējuma prezentācijas pasākumu tiešsaistē 10.februārī

Šodien 10.februārī videokonferencē tiks prezentēts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) izstrādātais izvērtējums “Going Digital in Latvia” (izvērtējums), kas sniegs rekomendācijas Latvijas digitālās transformācijas politikas attīstības veicināšanai. Aicinām preses konferencē piedalīties mediju pārstāvjus, lai uzdotu jautājumus par izvērtējumu. Preses konference notiks 10.februārīZOOM platformā plkst. 13.30 – 14.00 un tā paredzēta angļu valodā

Izvērtējumā aplūkotas tendences digitālo tehnoloģiju izmantošanā iedzīvotāju, uzņēmumu vidū un publiskajā pārvaldē, tiek analizētas digitalizācijas radītās iespējas un izaicinājumi digitālai pārvaldībai, savienojamībai, digitālo tehnoloģiju ieviešanai un izmantošanai, drošumam digitālā vidē, uzņēmējdarbības digitalizācijai un digitālajām inovācijām un sniegtas rekomendācijas politikas plānošanā digitālās transformācijas apstākļos.

Izvērtējums par Latvijas digitālo attīstību ir pirmais, kurā OECD veic nākotnes prognozēšanas sadaļas izstrādi, izmantojot stratēģiskās perspektīvas pieeju. Tajā tika pētīti trīs alternatīvi attīstības scenāriji nākotnei, kas var izveidoties globālās ekonomikas un sabiedrības digitālās transformācijas rezultātā.

Izvērtējuma prezentācijas pasākums dalīts divās daļās. Pirmajā daļā no plkst. 12.30 līdz plkst. 14.00 paredzēta pētījuma galveno secinājumu prezentācija angļu valodā, kurā piedalīsies ministrs Artūrs Toms Plešs, Latvijas vēstnieks OECD Indulis Ābelis un OECD zinātnes tehnoloģiju un inovāciju direktorāta direktors – Endijs Vikofs (Andy Wyckoff).

Pasākuma otrajā daļā – no plkst. 14.30 līdz 15.30 notiks OECD izvērtējuma tematiskās prezentācijas un ekspertu diskusijas latviešu valodā, kurās piedalīsies VARAM, Aizsardzības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Tieslietu ministrijas un Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Pārskata prezentācijas pasākumā aicināti piedalīties ministriju, nozaru asociāciju, sociālo partneru, akadēmiskās vides, ārvalstu vēstniecību, IKT jomas eksperti, kā arī citu institūciju pārstāvji un uzņēmēji. Novērtējums “Going Digital in Latvia” tiks publicēts OECD tīmekļa vietnē šī gada 10.februārī.

Preses konference notiks 10.februārī ZOOM platformā plkst. 13.30 – 14.00 un tā paredzēta angļu valodā

Novērtējuma prezentācijas pasākums, t.sk. ekspertu diskusija būs vērojama tiešsaistē VARAM mājaslapā, Facebook un Youtube kontā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top