Visas ziņas

Birža OKEx pamet Dienvidkoreju

OKEX pamet Dienvidkoreju

Foto: Unsplash

Kriptovalūtu birža OKEx paziņojusi par gaidāmo savas struktūrvienības slēgšanu Dienvidkorejā. Klientiem lūdz līdz 7. aprīlim izņemt savus aktīvus.

Lai gan kompānija neprecizē lēmuma iemeslus, visticamāk, ka to diktē jaunais likums. Viens no tā noteikumiem aizliedz Korejas kripto biržām uzturēt vienotas pieteikumu grāmatas sadarbībā ar trešo pušu platformām.

Decembrī tika slēgta birža Binance Korea, kas darbojās tikai astoņus mēnešus. OKEx Korea tika aktivizēta 2019. gada augustā. Saskaņā ar CoinGecko informāciju – tās apgrozījums pēdējās 24 stundās bija tikai 3,5 milj. $. Birža Huobi pagaidām vēl turpina klientu apkalpošanu Dienvidkorejas tirgū un savus plānus neatklāj.

Likums ir vērsts uz naudas atmazgāšanas apkarošanas pasākumu pastiprināšanu kriptovalūtu nozarē. Pakalpojumu sniedzējiem virtuālo valūtu sfērā ir jāsniedz informācija par aizdomīgām transakcijām Dienvidkorejas Finanšu pakalpojumu komisijai, kā arī jāpārliecinās par sava biznesa atbilstību tiesiskajiem standartiem un jāidentificē visi klienti. Šim nolūkam uzņēmumiem tiek doti seši mēneši, pēc tam – sākot ar septembri –par pārkāpumiem tiks uzlikti naudas sodi.

Dienvidkorejas Finanšu pakalpojumu komisijai 2020. gada novembrī aicināja mainīt normatīvus, lai tie atbilstu Finanšu darījumu darba grupa (FATF) rekomendācijām. Mēneša sākumā ierosinātos kontroles pasākumus Nacionālā sapulce apstiprināja kā likumu.

Avots: Coindesk

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top