Tehnoloģijas

Oktobra kriptovalūtu tirgus apskats: Bitcoin izrāviens

Oktobra kriptovalūtu tirgus apskats: Bitcoin izrāviens

Pēc mājieniem, ka Bitcoin ETF varētu saņemt zaļo gaismu no ASV Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC),  Bitcoin (BTC) cena oktobrī piedzīvoja strauju palēcienu par vairāk nekā 28 %, sekmējot arī citu kriptovalūtu kāpumu, norāda Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē.

Oktobra sākumā BTC cena bija 25 534 eiro, kas bija tuvu mēneša zemākajam punktam. Savukārt mēneša beigās cena jau sasniedza 32 760 eiro, uzrādot negaidīti strauju pieaugumu par 28,3 %. Kāpuma galvenais iemesls bija Bitcoin ETF (biržā tirgota fonda) apstiprinājuma gaidas, jo 23. oktobrī NASDAQ klīringa centrs reģistrēja IBTC simbolu, kas ir nepieciešams solis pirms jebkura jauna aktīva tirdzniecības sākuma.

Viss kripto tirgus šo signālu uztvēra kā netiešu mājienu, ka fonā  notiek ETF sagatavošanās darbi un SEC pozitīvais lēmums varētu tikt pieņemts līdz šā gada beigām, kam uzreiz sekotu arī tirdzniecības uzsākšana. Institucionālajiem investoriem vienkāršotos piekļuve kriptovalūtu aktīviem, ievērojami palielinot pieprasījumu un veicinot cenas kāpumu.

Ethereum (ETH) pieaugums oktobrī bija pieticīgāks – 8,1 %. Mēneša sākumā viena ETH cena bija 1523 eiro, bet mēneša beigās ETH tirgus cena sasniedza jau 1712 eiro. Mēneša ietvaros ETH augstākā cena bija 1746 eiro, bet zemākā – 1583 eiro. Visticamāk, ka ETH vērtības pieaugumu ietekmēja BTC cenas straujais kāpums, jo nebija citu nozīmīgu ziņu vai notikumu, kas būtu varējuši tik nozīmīgi ietekmēt ETH cenu. Zīmīgi, ka Ethereum tīklā radīto NFT skaits un tirdzniecības apjomi samazinājās, kas ir ierasta parādība BTC rallija laikā. Turklāt palielinājās arī ETH kopējais piedāvājums, uzrādot inflācijas tendenci.

Trīs lielāko kritpovalūtu vidū vispieticīgāko pieaugumu oktobrī piedzīvoja BNB –  tikai 4,4 % kāpums. Oktobri BNB iesāka ar 204 eiro, bet noslēdza pie 213 eiro cenu atzīmes. Mēneša ietvaros BNB augstākais cenas līmenis bija 221 eiro, savukārt zemākais – 192 eiro.

ETF apstiprinājuma gaidas un Bitcoin ieguves samazinājums uz pusi nākamā gada aprīlī turpina būt nozīmīgs faktors kriptovalūtu tirgū, jau šobrīd nodrošinot labus ienākumus īstermiņa investoriem. Daži analītiķi gan joprojām ir skeptiski par turpmāku cenas pieauguma iespējamību un norāda, ka Bitcoin šobrīd varētu būt pārvērtēts un drīzumā ir sagaidāma cenas lejupslīde. Tomēr kopumā kriptovalūtu tirgū valda liels optimisms un cenas kāpuma gaidas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top