Tehnoloģijas

Okupanti Melitopolē nozog lauksaimniecības tehniku 5 miljonu ASV dolāru vērtībā, īpašnieks to izseko un attālināti nobloķē

Melitopolē iebrucēji konfiscēja lauksaimniecības aprīkojumu 5 miljonu dolāru vērtībā, īpašnieks Čečenijā to izsekoja GPS un attālināti bloķēja.

CNN ziņo par vēl vienu zādzību Ukrainā, atsaucoties uz nenosauktu (viņa drošības labad) informācijas avotu, kas atrodas īslaicīgi okupētajā Melitopolē. Okupanti kopumā ir nozaguši 27 John Deere lauksaimniecības tehnikas vienības, kas tika izvestas no kompānijas Agrotek teritorijas. Šīs tehnikas izmaksas tiek lēstas vairāk nekā 5 miljonu ASV dolāru vērtībā (viens John Deere kombains maksā aptuveni 300 000 ASV dolāri).

Pēc avota teiktā, viss sācies ar divu kombainu, traktora un sējmašīnas zādzību. Nākamo nedēļu laikā no Agrotek teritorijas tika izvesta visa pārējā tehnika 27 vienību apjomā. Vienai no militārajām kravas automašīnām bija uzkrāsots balts “Z” burts (Agotek pārstāvim ir pieejams video no drošības kamerām).

Daļa nozagtās tehnikas tika nogādāta tuvējā ciematā, bet daļa tika aizvesta uz Čečeniju 1000 kilometru attālumā. Pēdējā nozagtā aprīkojuma atrašanās vieta bija Jurtas ciems Čečenijā. “Kad okupanti atveda nozagtos kombainus uz Čečeniju, viņi saprata, ka nevar tos ieslēgt, jo kombaini tika nobloķēti attālināti”.

Melitopolē krievi nozog lauksaimniecības tehniku

 

 

 

“Aprīkojums tagad atrodas kādā fermā netālu no Groznijas. Izskatās, ka Krievijā zagļi ir atraduši konsultantus, kuri centīsies atbloķēt nozagto lauksaimniecības tehniku.

Cits avots ziņo, ka Melitopoles reģionā okupanti ir arī nozaguši elevatoros glabātos graudus. Šajā reģionā gadā tiek saražoti simtiem tūkstošu tonnu graudu. Kāds avots CNN sacīja, ka Krievijas karaspēks vienkārši zog elevatoros esošos graudus: “Viņi tos nozog, aizved uz Krimu, tas arī viss.” Pagājušajā nedēļā Melitopoles mērs Ivans Fjodorovs sociālajos tīklos ievietoja video, kurā ir redzams, kā graudu pārvadāšanas autokolonna atstāj Melitopoli. “Mums ir skaidri pierādījumi, ka viņi izkrauj graudus no Melitopoles reģionā esošā elevatora, kā arī ir aplaupījuši privātās saimniecības, ”CNN sacīja mērs.

Avots: CNN

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top