Visas ziņas

Kā OneCoin iegūst internetā pozitīvas atsauksmes

Pētījumā, ko veica Atlantijas Digitālā kriminālistikas pētījumu laboratorija, tika atklāts, kā “OneCoin Crypto” investoru pievilināšanai ievietoja viltus pozitīvas atsauksmes platformās “TrustPilot” un “Quora”.

Viltus pozitīvas atsauksmes

Saskaņā ar 29. janvārī publicēto ziņojumu “OneCoin” ir saņēmis ļoti lielu skaitu pozitīvu atsauksmju platformā “TrustPilot”. Taču, iespējams, ka tas ir saistīts ar 2019. gada oktobrī medijos nonākušo negatīvo informāciju par “OneCoin”, lai uzlabotu kompānijas tēlu.

OneCoin Crypto” saņēma viltus pozitīvas atsauksmes sava tēla uzlabošanai

Saskaņā ar ziņojumu, 90% no 579 “TrustPilot” platformā esošajiem “OnePilot” vērtējumiem bija ar augstāko atzīmi.  Aptuveni 400 piecu zvaigžņu vērtējumi tika saņemti vienā mēnesī. Pētījumā arī tika norādīts, ka “OneCoin” saņēma tikai pāris negatīvus vērtējumus, taču pārsvarā tika saņemti visaugstākie vērtējumi.

Pētnieki uzsver, ka nav iespējams garantēt, vai platformā “TrustPilot” izveidotie konti bija autentiski vai automatizēti. Tomēr pārlieku lielais pozitīvo atsauksmju skaits ir kļuvis aizdomīgs:

“2019. gada oktobrī pieaugošais pozitīvo atsauksmju skaits radīja zināmas bažas par to autentiskumu, ņemot vērā to, ka “OneCoin” šajā laikā bija juridiskas un sabiedrisko attiecību problēmas. Taču, protams, pastāv iespēja, ka šāds reitinga uzlabojums ir bijis dabisksl; līdz šim to nav bijis iespējams pierādīt.”

Viltus profili

Veicot izpēti platformā “Quora”, tika ievēroti profili, kuri “neizskatījās autentiski. Tie bija bez profila attēliem un biogrāfiskas informācijas, kā arī bija novērots, ka tieši no šiem profiliem tika izrādīta vislielākā interese par diskusijām, kas saistījās ar “OneCoin”.
Kāds no profila īpašniekiem bija uzdevies par “kriptovalūtas ekspertu un investoru” un platformā atbildēja tikai uz jautājumiem, kas ir saistīti ar “OneCoin”. Šis konts bija aktīvs no 2018. gada janvāra līdz martam, un tā lielākā aktivitāte bija tieši saistībā ar “OneCoin”.

Ziņojumā teikts:
“Tā kā “OneCoin” risināja juridiska rakstura problēmas, uzņēmuma piramīdas mārketinga shēmai tika pievērsa liela uzmanība.  Taču digitālā mārketinga taktika tomēr tika daudz mazāk pārbaudīta. ”

Oficiālā “OneCoin” mājaslapa pārtrauca savu darbību tikai 2019. gada decembra sākumā. Tajā pašā mēnesī Ņujorkas Dienvidu rajona tiesa uzsāka tiesvedību pret Deividu Pikē – privātā kapitāla fonda darbinieku – par viņa iespējamo saikni ar krāpnieciskām shēmām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top