Visas ziņas

Nikolass Maduro 2,5 reizes paaugstinājis El Petro cenu

El Petro cena tiek paaugstināta no 3600 līdz 9 000 bolivāriemVenecuēlas prezidents Nikolass Maduro paziņojis, ka nacionālās kriptovalūtas El Petro cena tiek paaugstināta no 3600 līdz 9 000 bolivāriem – raksta Bloomberg.
Venecuēlas ekonomists Leonardo Bunjaks paziņojis, ka ar šo lēmumu Maduro ir devalvējis suverēno bolivāru attiecībā pret Petro vairāk nekā par 100%.

“Bolivāra piesaiste El Petro – tā ir piesaiste tukšai vietai. El Petro vispār nevar uzskatīt par kriptovalūtu, jo tās vērtību nosaka prezidents un to nenosaka pieprasījuma un piedāvājuma attiecība”, – teica ekonomists.

Turklāt Venecuēlas prezidents palielinājis El Petro piesaistīto minimālo darba algu no 1800 līdz 4 500 bolivāriem. Pēc melnā tirgus kursa jaunā darba alga ir 9,5 $ mēnesī.
Lai gan valdība pilsoņiem izsniedz sertifikātus par El Petro iegādi – maks kriptovalūtu uzglabāšanai un tās kods līdz šim nav pieejams. “Ar naftu nodrošinātajai” digitālajai valūtai nav arī datu par aktivitāti tīklā un apstiprinātām transakcijām.
Novembrī Nikolass Maduro paziņoja, ka nacionālo kriptovalūtu var tirgot tikai tad, ja to nopērk līdz 2019. gadam. Tad arī Venecuēlas bankas sāka parādīt lietotāju kontu stāvokli El Petro.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top