Visas ziņas

Pablo Pikaso glezna pirmoreiz tika pārdota par kriptovalūtu

Pablo Pikaso darbs pārdots par kriptovalūtu

Pablo Pikaso – Foto: Nuamfolio/shutterstock.com

Pablo Pikaso darbs “Danse du ventre devant homme impassible” tika pārdots par kriptovalūtu. Pirmoreiz vēsturē par pasaulslavena mākslinieka gleznu, kas uzgleznota 1971. gadā, samaksāja ar kripto. To nopirka  Šveices kompānija Idoneus – par darījumu paziņoja tās pārstāvji.

Šajā situācijā uzreiz prātā nāk slavenā divu picu iegāde par 10 tūkstošiem bitkoinu. Atgādinām, ka tas notika 2010. gada 22. maijā: Laslo Haničs veica pirmo pirkumu ar kriptovalūtu. Darījums kļuva slavens bitkoina kursa pieauguma dēļ. Summa toreiz bija ekvivalenta tikai 41 dolāram, taču tagad tās vērtība pārsniedz 96,8 miljonus dolāru.

Starp citu – Laslo nenožēlo darījumu. Pat neraugoties uz to, ka tagad par desmit tūkstošiem bitkoinu var nopirkt gandrīz visu, ko vien vēlies.

Mākslas demokratizācija blokķēdē

Atgriežamies pie Pikaso gleznas pirkuma. Kā jau minējām – to nopirka Šveices kompānija, un turklāt par kriptovalūtu. Idoneus ģenerāldirektors Džarets Prestons atzīmēja, ka viņš tādā veidā cer palielināt luksusa priekšmetu tirgus vērtību. Šeit citāts, kurā viņš dalās savās emocijās.

Saskaņā ar mūsu veikto pētījumu – šis ir patiešām pirmais gadījums, kad oriģināla Pablo Pikaso mākslas darba pilnīgas īpašumtiesības tika oficiāli nodotas, veicot samaksu kriptovalūtā.

Prestons nenorāda, kāda tieši ir bijusi darījuma cena – šobrīd tā joprojām nav zināma. Kompānija nopirka Pikaso darbu, samaksājot ar saviem tokeniem IDON. Pēc ģenerāldirektora sacītā – IDON jau vairākas reizes ir izmantots dārgu luksusa priekšmetu iegādei pat pirms paša tokena listinga biržā P2PB2B 1. jūnijā.

Mēs pārbaudījām resursa CoinMarketCap bāzi – un tāda birža patiešām bija sarakstā. Tiesa – to nevar dēvēt par populāru.

Avots: Idoneus

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top