Tehnoloģijas

Pain in the neck – ierīču atjaunināšanu izpētes kampaņa

Pain in the neck

„Kaspersky” informē par kampaņu „Pain in the neck”, kas paredzēta lietotāju attieksmes pret ierīču atjaunināšanu izpētei. „Kaspersky” 2021. gada aprīlī pasūtītais pētījums liecina, ka atjauninājumu instalēšana tiek uzskatīta par kārtējo garlaicīgo uzdevumu un puse respondentu to parasti atliek, tomēr divas piektdaļas (40 %) aptaujāto atzīst, ka laiku, kas pavadīts, gaidot atjaunināšanas beigas, var izmantot produktīvi, un patiešām ikdienā tā arī dara.

Ierīču atjauninājumi ir nepieciešami ne tikai lai piekļūtu jaunām funkcijām vai saskarnēm, bet arī lai palīdzētu uzturēt augstu drošības līmeni. Piegādātāji regulāri pārbauda savu piedāvājumu, lai atrastu jaunas potenciālās ievainojamības, ko varētu izmantot uzbrucēji. Laikus instalēti atjauninājumi var kalpot par efektīvu aizsardzību pret kibernoziedzniekiem. Šī dīkstāve var arī paaugstināt ļaužu produktivitāti un uzlabot pašsajūtu.

Respondenti apstiprina, ka ierīču atjaunināšanas beigas gaidot pavadītais laiks var būt vērtīgs, jo 40 % apgalvo, ka to var izmantot citiem nolūkiem, pat ja tas ietekmē viņu produktivitāti, un 39 % pat priecājas par atelpu no tehnoloģijām.

Kamēr tiek instalēti atjauninājumi, lietotāji parasti izvēlas pievērsties citām nodarbēm. Piemēram, kad ierīces nav pieejamas, 31 % respondentu cenšas atslēgties un atpūsties (skatīties televīziju vai lasīt grāmatu), 18 % novērš uzmanību, gatavojot ēdienu, un 9 % dod priekšroku sportam vai pastaigai. Gandrīz ceturtdaļa respondentu (23 %) turpina darīt iesākto, bet tikai citā ierīcē.

Pain in the neck - ierīču atjaunināšanu izpētes kampaņa

Neraugoties uz šādu paužu lietderību, 50 % parasti atliek atjauninājumu instalēšanu, kad ierīcēs saņem paziņojumus par atjauninājumiem. Visbiežākais iemesls ir lietotāju aizņemtība darbā (30 %), kam seko varianti, ka lietotāji tobrīd nevēlas pārtraukt ierīces lietošanu (26 %), un ceturtdaļa (25 %) nevēlas aizvērt lietotni. Kopumā 63 % uzskata, ka šāda kavēšanās nekaitē.

„Noteikti ir jēga pāriet uz citu ierīci, kamēr sākotnēji izmantotajā ierīcē tiek veikts atjaunināšanas cikls. Sportošana, ēdiena gatavošana vai maza meditācija var kļūt par laicīgu darba pārtraukumu, kas palīdz atpūsties un atgūt spēkus. Mūsu aptaujā patīkami redzēt, ka daudziem jau ir veselīgi paradumi, un mēs aicinām arī citus sekot viņu piemēram. Šāda rīcība ne tikai palīdzēs uzlabot noskaņojumu, bet arī var paaugstināt produktivitāti,” komentē „Kaspersky” Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas Krievijā vadītāja Marija Namestņikova.

Kampaņā „Pain in the neck” „Kaspersky” sadarbībā ar plaši pazīstamo emuāristi, jogas pasniedzēju un personisko treneri Šonu Vertjū ir sagatavojis arī īsu vienkāršu vingrojumu kursu, ko var izpildīt atjauninājumu instalēšanas laikā. Kurss ir ļoti vienkāršs, un to mājās var veikt visu sagatavotības līmeņu ļaudis.
Pain in the neck vingerojumu kurss

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top