Tehnoloģijas

Iedzīvotāju aptauja: pakomāta vieta ir būtiskāka par pakalpojuma cenu

Iedzīvotāju aptauja: pakomāta vieta ir būtiskāka par pakalpojuma cenu

Izvēloties pakomātu pakalpojumu sniedzēju, 45% respondentu sacīja, ka pakomātu atrašanās vieta ir noteicošais, izvēloties pakomātu pakalpojumu sniedzēju, savukārt otra populārākā atbilde bija – paku piegādes laiks. Tas noskaidrots starptautiskā sūtījumu piegādes uzņēmuma “Venipak” veiktajā pētījumā par iedzīvotāju paradumiem.

No vairāk nekā tūkstoš respondentiem, visbiežāk iedzīvotāji sacīja, ka, izvēloties pakomātu pakalpojumu sniedzēju, svarīgākā ir atrašanās vieta, savukārt 22% norādīja, ka būtisks ir paku piegādes laiks jeb ātrums. Lai gan līdz šim Latvijas iedzīvotājiem nozīmīgas bijušas izmaksas, šajā aptaujā noskaidrots, ka tikai 18% respondentu šis ir svarīgs nosacījums.

Nav noslēpums, ka pēdējos gados pakomātu skaits ne tikai Latvijā, bet visās Baltijas valstīs, ievērojami audzis, tādēļ neizbrīna tas, ka tikai 8% iedzīvotāju norādīja, ka pakomātu pakalpojumus nekad nav izmantojuši. Interesanti, ka jaunāki respondenti jeb cilvēki vecumā no 18 līdz 39 gadiem pauda, ka pakomātus nekad nav izmantojuši tikai 3% gadījumu, bet vecāka gadagājuma iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 74 gadiem, šo atbildi izvēlējās krietni biežāk – 15% gadījumu.

pakomāta vieta ir būtiskāka par pakalpojuma cenu

“Kopš pandēmijas sākuma, pakomātu skaits visā Eiropā ievērojami palielinājies, jo iepirkšanās internetā kļuvusi arvien populārāka dažādo ierobežoju dēļ veikalos, kas nozīmē, ka arī piegādes pakalpojumi kļūst arvien pieprasītāki. Arī tie cilvēki, kuri pret pasta pakalpojumiem izturas konservatīvi, arvien biežāk nolemj izmantot pakomātus, jo tie ir izvietoti ērti pieejamās vietās un nav jāstāv rindās, lai saņemtu savas paciņas,” saka “Venipak” vadītājs Justas Šablinskas, piebilstot, ka arvien biežāk klientiem būtiska ir veiksmīga pieredze ar pakalpojumu sniedzēju, cenai par to nonākot otrajā plānā. Piemēram, “Venipak” gandrīz visi sūtījumi tiek nogādāti pakomātos 24 stundās visās trīs Baltijas valstīs, kā arī to izņemšana prasa tikai dažas sekundes, tādējādi nerodas rindas un klientiem nav jāsatraucas par pandēmiju un potenciālo saslimšanu no citiem apkārtējiem.

Savukārt paku piegādes ātrums nozīmīgāks ir jaunākiem cilvēkiem vecumā līdz 29 gadiem, ko izvēlējās 32% respondentu, pretstatā citām vecuma grupām, kas šo atbildi izvēlējās krietni retāk. “Venipak” ir pārliecināts, ka tieši ātra sūtījumu piegāde un iespēja tos saņemt būs arvien nozīmīgāka turpmākajos gada mēnešos, tuvojoties Ziemassvētkiem, “Melnās piektdienas” izpārdošanai un līdzīgos pasākumos, kad iepirkšanās intensitāte pieaug, tādēļ pakomāti ir laba izvēle tam, lai laikus saņemtu savas paciņas.

Pēdējo divu gadu laikā “Venipak” Latvijā atvēris četrus paku šķirošanas terminālus dažādās pilsētās, investējot aptuveni pusmiljonu eiro, savukārt divi miljoni eiro ieguldīti pakomātu tīkla izveidē un attīstībā. Lai nodrošinātu veiksmīgu izaugsmi un atpazīstamību visās Baltijas valstīs, nolemts izveidot jaunu uzņēmuma identitāti, mainot zīmolu visās Baltijas valstīs.

Iedzīvotāju aptauju pēc “Venipak” pasūtījuma veica pētījumu kompānija “Norstat”, aptaujājot vairāk nekā 1000 iedzīvotājus šā gada septembrī.

Par “Venipak” grupu

Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums “Venipak”, kas dibināts 2004. gadā, piedāvā efektīvus sūtījumu loģistikas risinājumus uzņēmumiem un privātpersonām Baltijas valstīs, Polijā, Vācijā, ASV un Ķīnā. Katru gadu uzņēmums uzlabo kurjerpakalpojumus, iegulda e-komercijas tehnoloģiskajos risinājumos un paplašina savu paku piegādes tīklu Baltijas valstīs. Klientiem Lietuvā, Latvijā un Igaunijā ir pieejami gandrīz 600 paku saņemšanas punkti. Tuvāko gadu laikā “Venipak” plāno attīstīt gandrīz 2000 pasta termināļu un paku saņemšanas punktu tīklu un kļūt par vienu no lielākajiem paku piegādes tīkliem Baltijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top