Bez tēmas

Pētījums: Covid-19 ietekmē par 20% palielinājies to uzņēmumu skaits, kas saviem darbiniekiem apmaksā mobilos sakarus

Pētījums: Covid-19 ietekmē par 20% palielinājies to uzņēmumu skaits, kas saviem darbiniekiem apmaksā mobilos sakarus

Foto: DarkmoonArt_de / Pixabay.com

Mobilo sakaru operatora “Tele2” veiktā mazo un vidējo uzņēmēju (MVU) aptauja liecina, ka ir būtiski palielinājies to uzņēmumu skaits, kas visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus. Salīdzinot ar šī gada sākumu, šādu uzņēmumu skaits ir palielinājies par aptuveni 20% un šobrīd jau 71% MVU visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus.

Pētījuma dati gan norāda arī uz to, ka vairāk nekā puse MVU darbinieku, kuriem tiek apmaksāti mobilie sakari, darba vajadzībām izmanto savu personīgo mobilo telefonu.

“Koronavīrusa izraisītās pandēmijas laikā, kad ir noteikti dažādi ierobežojumi un liela daļa iedzīvotāju strādā un mācās attālināti, mobilie sakari ir kļuvuši par vienu no pamatvajadzībām. Mūsu pētījums apliecina, ka arī mazie un vidējie uzņēmumi to lieliski apzinās, apmaksājot saviem darbiniekiem mobilos sakarus. Vienlaicīgi gan jāatzīmē, ka joprojām ir gana liels to uzņēmumu skaits, kas saviem darbiniekiem neapmaksā mobilo sakaru rēķinus, lai gan ir novērojama tendence, ka šādu uzņēmumu skaits samazinās,” saka “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts. “Darbinieku mobilo sakaru rēķinu apmaksu visticamāk veicina arī tas, ka uzņēmumi domā par bonusu sistēmas pilnveidošanu pašreizējos pandēmijas apstākļos. Proti, daļa uzņēmumu darbiniekiem iepriekš birojā nodrošināja kafiju, tēju, augļus un citas uzkodas, taču šobrīd, ja uzņēmuma darbinieki strādā attālināti, šie bonusi vairs nav aktuāli.”

“Tele2” veiktā pētījuma dati rāda, ka visstraujāk ir pieaudzis to uzņēmumu skaits, kas šajā laika periodā ir uzsākuši apmaksāt mobilos sakarus vismaz daļai darbinieku – tiem, kuriem mobilie sakari ir nepieciešami, lai kvalitatīvi veiktu savus darba pienākumus. Šāds MVU skaits palielinājies no 15% līdz 28%.

Lai noskaidrotu Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu vadītāju viedokli par mobilo sakaru pakalpojumu apmaksu saviem darbiniekiem, mobilo sakaru operators “Tele2” veica pētījumu sadarbībā ar “BERG Research” šī gada oktobrī, un tajā piedalījās 305 uzņēmēji.

Informāciju sagatavoja Oskars Fīrmanis, “Tele2” sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top