Visas ziņas

Panasonic gudrā māja kāmim

Panasonic gudrā māja priekš grauzējiem

Kompānija Panasonic uzsākusi projektu “D + IO”, kas visiem gribētājiem ļaus patstāvīgi konstruēt dažādas ierīces.

Kompānija uzskata, ka pāreja no koncepcijas DIY (Do It Yourself /Dari pats) uz D + IO (Do It Ourselves/Darīsim kopā) veicinās inovatīvu koncepciju un ideju rašanos jauniem produktiem. Tāpēc dalās ar detalizētām savu atradumu “receptēm” populārajā izstrādātāju portālā GitHub.

“Kad koronavīrusa epidēmijas laikā radās masku deficīts, tad atradās cilvēki, kuri tās uzšuva paši un lietotāju instrukciju izlika internetā. Pēc tam radās populāra kustība – dāvināt ar rokām darinātas maskas ģimenei un draugiem. Domājam, ka joprojām būs aktuāla spēja radīt lietas – gan “koronas” ērā, gan arī nākotnē. Mēs kaut ko darām kopā kādam. Šī projekta mērķis ir paplašināt lietu radīšanas sfēru”, – teikts vietnē “D + IO”.

GitHub vietnē tiek piedāvāta ierīce, kas pastāvīgi kontrolē CO2 saturu gaisā un signalizē saimniekiem par nepieciešamību izvēdināt telpu.

Tā ļauj izsekot šādus rādītājus:

  • Aktivitātes laiks (kustības sensors)
  • Iziešanas caur konkrētu zonu daudzums (attāluma sensors)
  • Riteņa griešanās ātrums (durvju slēdzis)
  • Svara mērīšana katru dienu un tā vidējā vērtība (tenzodevējs)
  • Temperatūra / mitrums būrī (apkārtējās vides apstākļu sensors)

Iegūtos datus var saglabāt mākonī un ar to palīdzību var uzzināt, kāda temperatūra dzīvniekam ir viskomfortablākā, kad viņš ir noskumis, kad viņš ir visaktīvākais utt.

“Saimnieki bieži vien nepamana, ka viņu mazais mīlulis ir saslimis. Ir diezgan grūti izsekot viņa pašsajūtu pēc aktivitātes, it īpaši tad, ja runa ir par tādu nakts dzīvnieku – kā kāmis. Tāpēc es nolēmu vizualizēt viņa fizisko stāvokli”, – paskaidroja korporācijas Panasonic inovāciju virzīšanas departamenta, dizaina nodaļas pārstāvis un projekta Future Life Factory dalībnieks Daiči Kavasima.

Portālā ir pieejami izejas kodi, nepieciešamo detaļu saraksti, to iegādes vietas, shēmas, montāžas instrukcijas un daudz kas cits šo ierīču izveidei. Dalībnieki var kastomizēt esošu projektu, uzlabot to, pievienot jaunas funkcijas – piemēram, izveidot “viedo māju” trusim vai citam dzīvniekam.

Avots: Reanimal

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top