Visas ziņas

Panasonic Head-UP hologrāfisks displejs


Izstādes CES 2021 ietvaros kompānija Panasonic prezentējusi jaunu paplašinātās realitātes (AR) Head-UP displeju jaunās paaudzes automašīnām.

Jaunais AR HUD apvieno fizisku un paplašinātu realitāti, uz priekšējā stikla projicējot spilgtu divplakņu augstas izšķirtspējas lāzerhologrāfiju – 4K. Sistēma ir diezgan kompakta, neaizņem daudz vietas un to var iebūvēt jebkuras konfigurācijas automašīnā.

Rezultātā autovadītājam tiek parādīta visa nepieciešamā informācija: dati par satiksmes situāciju, navigācija, braukšanas ātrums, degvielas atlikums, kilometrāža utt. Turklāt atjauninājumi tiek saņemti reāllaika režīmā, informācija no ADAS, AI, AR tiek atjaunināta mazāk nekā 300 milisekundēs. Bet uzlabotā optika nodrošina paplašinātu pārredzamības lauku 10 vai vairāk metru attālumā – pat vājā apgaismojumā un naktī.

Turklāt sistēma precīzi izseko autovadītāja skatiena virzienu, kā arī objektu pārvietošanos ap braucošo automašīnu, un tam atbilstoši dinamiski pielāgo (nobīda) hologrammas un paplašinātās realitātes attēlus, izvairoties no “desinhronizācijas”. Proti – sistēma projicē informāciju autovadītāja acu līmenī atkarībā no tā – uz kuru pusi viņš skatās.

“HUD – viena no visātrāk augošajām transportlīdzekļu tirgus kategorijām, tomēr tradicionālie priekšējā stikla indikatori aptver tikai nelielu ceļa posmu, – atzīmēja Panasonic Automotive prezidents un Panasonic Smart Mobility izpilddirektors Skots Kirčners. – Panasonic risinājumi AR HUD jomā aptver lielāku ceļu telpu un turklāt apvieno standarta informāciju (dati par braukšanas ātrumu un degvielas rezervi) ar 3D projekcijām uz objektiem tālā laukā, navigācijas un citu svarīgu informāciju, kas tiek uzlikta priekšā uz ceļu telpas.

Ņemot vērā, ka bezpilota transportlīdzekļu skaits turpinās pieaugt, mūsu AR HUD varēs nodrošināt pasažieriem lielāku komfortu un pārliecību – kas ir ļoti svarīgi”.
Taču pagaidām negaidiet automašīnas ar Panasonic Head-UP: šādas izstrādes masveidā varētu sākt izmantot 2023. gadā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top