Visas ziņas

RTU norisināsies izturīgāko un skaistāko papīra tiltu konsturēšanas sacensības

RTU norisināsies izturīgāko un skaistāko papīra tiltu konsturēšanas sacensības

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina studentus un skolēnus līdz 8. novembrim pieteikties sacensībām «Papīra tilti», kas šogad pirmo reizi notiks attālināti. Līdztekus sacensībai par izturīgākā papīra tilta izveidi, kas notiks starp studentu komandām, norisināsies skolēnu cīņa par skaistākā tilta titulu.

Pieteikties dalībai konkursā iespējams līdz 8. novembrim plkst. 23.59, aizpildot anketu. Konkursā piedalīsies komandas, katrā komandā nevarēs būt vairāk par trim dalībniekiem.

Tradicionāli «Papīra tilti» notiek starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, bet šogad epidemioloģiskās situācijas dēļ pasākums notiks tiešsaistē straumēšanas platformā Facebook Live. Sacensības tiks atklātas 9. novembrī plkst. 16.30, dalībniekiem tiks dota nedēļa tiltu izveidei. Tiltu slogošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 19. novembrī plkst. 16.30.

Tilts būs jābūvē no 50 A4 formāta lapām un līmes (diviem līmes zīmuļiem), ko dalībniekiem nodrošinās organizatori. Darba gaitā drīkstēs izmanot arī instrumentus papīra apstrādei – papīra nazi, šķēres, lineālu un zīmuļus.

Studentu un skolēnu komandu radītie tilti tiks vērtēti atsevišķi. Studentu komandām savi darbi būs jāiesniedz RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē, Ķīpsalas ielā 6b, 232. kabinetā. To varēs izdarīt divas dienas – 16. un 17. novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00. Savukārt skolēniem darbi būs jānofotografē un jānosūta RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvaldei, e-pasta adrese: bifsp@rtu.lv.

Studentu konkurencē tiks vērtēta tiltu izturība. Organizatori katru tilta maketu ievietos slogošanas aparātā un novērtēs tā izturēto slodzi. Savukārt skolēnu darbus žūrija vērtēs pēc konstrukciju sarežģītības, noformējuma un izmēra. Papildu informācija pieejama konkursa nolikumā.

Uzvaru un balvas iegūs trīs labākās komandas katrā kategorijā.

Materiālus tiltu izveidei varēs saņemt RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes vestibilā no 9. līdz 12. novembrim. Tie būs pieejami visu dienu – no plkst. 7.00 līdz pat plkst. 22.00. Skolēni, kuriem nav iespējas ierasties RTU studentu pilsētiņā, varēs izmantot savus materiālus.

Ikgadējo konkursu «Papīra tilti» organizē RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde. Papildu informācija.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top