Tehnoloģijas

Pat pieredzējušiem sociālo mediju lietotājiem ir vājas zināšanas un interese par personas datu aizsardzību

Pat pieredzējušiem sociālo mediju lietotājiem ir vājas zināšanas un interese par personas datu aizsardzību

Saskaņā ar „Kaspersky” pētījumu vairāk nekā trešdaļa (38 %) sociālo mediju lietotāju visā pasaulē apgalvo, ka pazīst kādu, kurš, izmantojot sociālos tīklus, ir piedzīvojis datu apdraudējumu. Satraucoši, ka 18–34 gadus vecu personu grupā šis rādītājs pārsniedz pusi (52 %). Vienlaikus pat tie, kas lieto sociālos tīklus vairāk nekā dekādi,  atzīst, ka nepārzina ar personas datu drošību saistītos jautājumus, bet vairākums tik un tā uzticas sociālo mediju uzņēmumiem.

Sociālie mediji ir brīnišķīga iespēja sazināties ar draugiem, ģimeni un ļaudīm ar līdzīgām interesēm, taču sociālo tīklu uzņēmumi glabā par mums ļoti daudz datu. Apmaiņā pret bezmaksas piekļuvi to kanāliem mēs tiem sniedzam e-pasta adreses, iespējams, tālruņa numuru vai citu personu identificējošu informāciju.

“Kaspersky” pētījumā noskaidrots, ka vairāk nekā puse (56 %) sociālo mediju lietotāju visā pasaulē izmanto sociālos tīklus ilgāk par desmit gadiem, taču gandrīz piektdaļa (18 %) atzīst, ka nezina, kā sociālo mediju milži izmanto viņu datus. Mūsu dati šiem tīkliem ir ļoti vērtīgi — tieši tie ļauj pārdot mērķtiecīgu reklāmu un pelnīt. Acīmredzot šādas attiecības mūs apmierina, jo tikai nepilna trešdaļa (30 %) sociālo mediju lietotāju norāda, ka neuzticas sociālo mediju uzņēmumiem.

No drošības viedokļa vēl jāņem vērā, ka mēs varam izmantot vienotās pierakstīšanās (SSO) tehnoloģiju, kas gan ietaupa ieiešanai iemīļotajos tīklos nepieciešamo laiku, taču var atstāt vaļā sāndurvis, pa kurām ļaundari var piekļūt mūsu datiem.

Lūk, daži pamata pasākumi, lai izmantotu daudzās sociālo mediju priekšrocības, paliekot drošībā.

  1. Pārbaudiet konfidencialitātes iestatījumus

Sociālie tīkli regulāri atjaunina lietošanas noteikumus. Regulāri pārbaudiet konfidencialitātes iestatījumus un iestatiet tos savai drošībai optimālā līmenī. Kurš var redzēt jūsu veidoto saturu? Kurš var jūs atzīmēt fotogrāfijās? Kurām trešu pušu lietotnēm ir atļauts piekļūt jūsu datiem?

Ja tāpat kā vairāk nekā puse pasaules sociālo mediju lietotāju esat sociālajā tīklā ilgāk par desmit gadiem, jūs varat būt aizmirsis, kurām trešu pušu lietotnēm esat atļāvis piekļūt savu datu elementiem. Pārskatiet un atsauciet visu, ko neizmantojat vai kas jums nav vajadzīgs.

  1. Izmantojiet sarežģītas paroles

Kad jūs pēdējo reizi nomainījāt paroli? Izmantojiet sarežģītas paroles, ko varat iegaumēt un kas ietver lielos burtus, ciparus un speciālās rakstzīmes, ja iespējams. Lai panāktu papildu drošību, varat izmantot paroļu pārvaldības programmatūru. Neizmantojiet paroles atkārtoti. Ja krāpnieks uzlauzīs vienu kontu, viņš varēs viegli piekļūt citam un nodarīt kaitējumu.

Lai pievienotu papildu drošības līmeni, iestatiet divfaktoru autentifikāciju. Tas nozīmē, ka saņemsit e-pastu vai īsziņu ar piekļuves kodu, ko varat saņemt tikai jūs.

  1. Uzmanieties, lai neizpaustu pārāk daudz

Kādu personisko informāciju esat izpaudis, un kā šo informāciju var izmantot pret jums? Uzvārdi vai mīļdzīvnieku vārdi bieži figurē kontroljautājumos un parolēs. Ja jums tā ir, uzmanieties, lai tos neizpaustu.

Un kā ar atrašanās vietu? Var būt bīstami konkretizēt dzīvesvietu. Piemēram, kāds ierauga, ka esat atvaļinājumā, un apkopo citu publiski pieejamo informāciju, lai noskaidrotu, kur dzīvojat.

  1. Izmantojiet brīdinājumus

Daudzi tīkli ļauj saņemt brīdinājumu katru reizi, kad tiek reģistrēta pieteikšanās no citas ierīces. Šis iestatījums ir ļoti svarīgs. Piemēram, ja kāds neatļauti piesakās jūsu kontā sociālajā medijā, jūs varat ātri nomainīt paroli un bloķēt viņu.

Saskaņā ar mūsu pētījumu septiņi procenti lietotāju visā pasaulē apgalvo, ka kļuvuši par krāpšanas upuri sociālajos medijos. Tas uzsver, cik svarīgi ikvienam saprast, kā sevi aizsargāt sociālajos medijos, sākot no konfidencialitātes iestatījumiem līdz pat izvēlei, ko par sevi izpaust internetā.

Ja gribat izlasīt vairāk par pašaizsardzību atsevišķos sociālajos medijos, ielūkojieties mūsu norādījumos, kā aizsargāt sevi:

Par „Kaspersky”

„Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības un digitālās informācijas aizsardzības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljoni lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 240 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top