Visas ziņas

Parīzes mākslinieks sienas gleznojumā paslēpis 0.26 BTC vai 1000 ASV dolārus

Parīzes mākslinieks sienas gleznojumā paslēpis 1000 ASV dolārus

Parīzes mākslinieks Paskāls Bojarts radījis sienas gleznojumu par “dzelteno vestu” cīņas tēmu, kurā paslēpis 0,26 bitkona (aptuveni 1000 $). Pēc Bojarta teiktā – daļa bitkoina glabājas adresē 1NqPwPp7hEXZ3Atj77Ue11xAEMmXqAXwrQ – un tiks tam, kas pratīs to atrast gleznā.

Tomēr viss nav tik vienkārši: lai gan sienas gleznojuma fotoattēls augstā izšķirtspējā ir pieejams online – Bojarts precizēja, ka – “lai atminētu mīklu, ir fiziski jāatrodas blakus sienas gleznojumam”.

Sienas gleznojuma sižets ir variācija par franču mākslinieka Ežēna Delakruā slavenās gleznas “Brīvība, kas vada tautu” tēmu (zināma arī kā “Brīvība uz barikādēm”).

Gleznas centrā attēlota sieviete, kas zināma kā Marianna – Francijas Republikas simbols un nacionālās devīzes “Brīvība, Vienlīdzība, Brālība” iemiesojums. Šai tēlā Delakruā izdevās apvienot antīkās dievietes diženumu un vienkāršas sievietes no tautas drosmi. Galvā viņai frīģiešu cepure (brīvības simbols pirmās franču revolūcijas laikā), labajā rokā – Francijas Republikas karogs, kreisajā – ierocis. Basām kājām un atkailinātām krūtīm, kas simbolizē franču pašaizliedzību, kuri spēj “kailām krūtīm” doties pret ienaidnieku, viņa iet pār līķu grēdu – kā izkāpjot ārā no audekla tieši pie skatītāja.

Delakruā uzgleznoja gleznu 1830. gada rudenī – uzreiz pēc Jūlija revolūcijas, kas izbeidza Šarla X valdīšanu un Burbonu restaurācijas režīmu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top