Visas ziņas

Parīzes sienas gleznojumā šifrētā bitkoina āķīgā uzdevuma atrisinājums

Twitter lietotāji @marabrito31 un Antuāns Ferrons atrisinājuši āķīgo uzdevumu par 1000 $, kas bija paslēpts vienā no Parīzes sienas gleznojumiem. Risinājums tika atrasts mazāk nekā nedēļu pēc sienas gleznojuma izveidošanas.

Ferrons sīki aprakstījis mīklas risinājumu. Pa labi no freskas viņš atradis uzrakstu “seed 12 words”, kas viņam pateica priekšā, ka sienas gleznojumā ir nošifrēti 12 vārdi, kuri atver piekļuvi bitkoinu makam ar atlīdzību.

Ferrons sīki aprakstījis mīklas risinājumu

“Pirmie seši vārdi bija paslēpti aizmugures daļā kā krāsainas svītras, kuras binārā veidā  slēpj vārdus no sešām pamatkrāsām (divas krāsainas joslas katram burtam). Pārējie seši vārdi paslēpti uz balta fona aiz Mariannas kā uzraksti, kas redzami tikai naktī”, – raksta viņš.

seed 12 words
Antuāns Ferrons atrisinājuši āķīgo uzdevumuFluorescējošie uzraksti bija kodēti Cēzara, Base64 šifros un 128 bitu AES

Fluorescējošie uzraksti bija kodēti Cēzara, Base64 šifros un 128 bitu AES.

Pēc atšifrēšanas Ferrons un viņa biedrs ieguva seed frāzi, kas sastādīta no franču valodas vārdu saraksta standartam BIP39: banquier usure mensonge peuple combat espoir union citoyen conduire triomphe horizon jaune – baņķieris augļošana meli cilvēki cīņa cerība savienība pilsonis draivs triumfs horizonts dzeltens.

Tvītam viņš pievienoja ekrānuzņēmumu par veiksmīgu atlīdzības pārskaitījumu uz savu maku

Tvītam viņš pievienoja ekrānuzņēmumu par veiksmīgu atlīdzības pārskaitījumu uz savu maku.

Atgādinām – sienas gleznojumu ar šifrētu āķīgo uzdevumu janvāra sākumā radīja ielu mākslinieks Paskāls Bojarts par godu bitkoina ģenēzes bloka 10 gadu jubilejai. Mākslinieka darbs ir alūzija par slaveno Ežēna Delakruā gleznu “Brīvība, kas vada tautu”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top