Visas ziņas

ES pētniecības organizāciju pārskats par fizisko aktīvu tokenizāciju

ES pētniecības organizācijas pārskats par fizisko aktīvu tokenizāciju

ES pētniecības organizācija Blockchain Observatory and Forum 10. aprīlī publicējusi pārskatu ar nosaukumu “Fizisko aktīvu tokenizācija un tās ietekme uz Lietu internetu un Mākslīgo intelektu”.

Lucernas Lietišķās zinātnes universitātes Informāciju tehnoloģiju skolas profesora Tima Veingertnera (Dr. Tim Weingärtner) pārskatā sniegta fiziskās pasaules “digitālā dvīņa” koncepcija. Šī pasaule sastāvēs no Lietu interneta ierīcēm (IoT), mākslīgā intelekta (MI), lieliem datiem, tokeniem, kas pārstāv fiziskus objektus, kā arī blockchain – kā uzticama reģistra.

Turklāt – saskaņā ar sniegto koncepciju – blockchain būs izšķiroša loma digitālajā transformācijā, nodrošinot uzticību un ļaujot identificēt un tokenizēt fiziskus objektus. Ziņojuma autors apgalvo, ka svarīga loma būs arī smartkontraktiem, nodrošinot aizsargātu skaitļošanas vidi un automātisku finanšu darījumu izpildi, pateicoties digitālo valūtu izmantošanai.

Dokumentā uzsvērts arī tokenu un blockchain Ethereum svarīgums, kas pašreiz ir populārākā platforma to izveidei. Veingertners uzskata, ka šī platforma ir atzīstama par labāku tās programmēšanas valodas potenciāla, lielās kopienas, kā arī darba realizēšanas pieejamības un esošo koda piemēru dēļ.

Kā apgalvo ziņojuma autors – IoT un blockchain kombinācija ļautu uzlabot piegādes ķēdīšu vadīšanu, palielināt uzticēšanos un kopīgā patēriņa ekonomikas izaugsmi, datu tirdzniecību un to monetizāciju, kā arī identifikācijas un automatizācijas vadīšanu. Savukārt MI apvienošana ar blockchain veicinās datu demokratizāciju, to autentiskuma nodrošināšanu, smartkontraktu auditu un palīdzēs pareizi interpretēt MI risinājumus.

Turklāt pārskatā apgalvots, ka roboti un droni būs “digitālās pasaules izpildmehānismi”, bet “digitālā dvīņa” koncepcija kļūs populārāka un arvien svarīgāka:

“Mūra likumā un daudzos pētījumos aprakstītā eksponenciālā pieauguma dēļ tuvākajos gados digitālā pasaule pārspēs fizisko. Tas nozīmē, ka tās ātrums, izaugsme un sarežģītība palielināsies vairākas reizes”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top