BitCoin

Pārsūtot 48 000 bitkoinus, samaksāta četru centu komisijas maksa

 

Pārsūtīt lielu summu kriptovalūtasTīkla caurlaides spējas palielināšana un risinājumu izstrāde, ir ļāvusi līdz minimumam samazināt komisijas maksu bitkoina tīklā. Šo iespēju izmantojis kāds liela bitkoinu maka īpašnieks, lai nosūtītu 48 000 bitkoinus (280 miljoni $) tikai par 4 centiem.

Bitkoina tīkla komisijas maksa bija galvenā apspriešanas tēma kriptovalūtu kopienā 2017. g. decembrī, kad vienas transakcijas veikšanas izmaksas sasniedza līdz 50 $, bet tīkls katru dienu apstrādāja līdz 400 000 transakciju. Kopš tā laika operāciju skaits tīklā ir divkārt samazinājies – vidēji katru dienu ar bitkoinu tiek realizētas aptuveni 200 000 operācijas.

Slodzes samazināšanās tīklā ļāva “attīrīt” bitkoina mempūlu, kas 2017. g. otrajā pusē bija pārpildīts ar neapstiprinātām transakcijām. Saskaņā ar kompānijas Blockchain apkopoto informāciju – transakciju skaits, kas gaida apstiprinājumu, 2018. g. samazinājās vairāk nekā par 95% – no 100 000 līdz 5 000.

Nezināms bitkoinu miljonārs pierādījis, ka lielu summu pārvietošanu bitkoina tīklā iespējams īstenot ar minimālu komisijas maksu – samaksājot tikai 4 centus par operāciju vairāk nekā 280 miljonu $ apmērā. Transakcija notika 27. jūnijā. “Valis” kā mainera nodevu samaksāja tikai  0,00000675 bitkoinu – informācijas baita izmaksas bija tikai 3 satoši. Daudziem tas bija pārsteigums.

“Vai Jūs varat iedomāties – sūtīt 300 miljonus $ par 0,04 $, izmantojot banku pakalpojumus? Nē, Jūs nevarat”, atzīmējis lietotājs Twitter @martybent .

Lietotāji un izstrādātāji tiecas sasniegt vairāk un meklē veidus, kā vēl samazināt transakciju nodevas, vienlaikus palielinot tīkla caurlaides spēju. Viens no revolucionāriem risinājumiem bitkoinu mērogošanā šobrīd ir Lightning Network.

Tomēr protokola Lightning projektētājiem būs vēl ļoti daudz jāstrādā, jo saskaņā ar pēdējo informāciju, varbūtība, ka ar Lightning Network var pārskaitīt vismaz 300 $, pagaidām ir 1% – lielu summu apstrāde saistīta ar zināmām grūtībām.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top