Visas ziņas

Pasākums Spotlight: Belarus Tech dos vārdu Baltkrievijas tehnoloģiju līderiem

Pasākums Spotlight: Belarus Tech dos vārdu Baltkrievijas tehnoloģiju līderiem

Spotlight Belarus Tech 17. Septembrī

Informāciju sagatavoja Anna Marija Ķiesnere.

Kāda palīdzība ir nepieciešama? Pašreizējās aktualitātes un izaicinājumi Baltkrievijas IT sektorā tiks apspriesti Spotlight: Belarus Tech tiešsaistes pasākumā 17. Septembrī. Pasākuma galvenais mērķis ir dot vārdu un uzklausīt tehnoloģiju nozares pārstāvjus un uzņēmējus no Baltkrievijas, lai apspriestu pašreizējās problēmas un aktualitātes, kā arī saprastu, kāds starptautisks atbalsts šobrīd ir nepieciešams.

Pasākumu organizē Latvijas jaunuzņēmumu kopienas pārstāvji, tomēr tā mērķis ir sasniegt uzņēmējus, investorus, ekosistēmas veidotājus un citus ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Somijā, Ukrainā un citur. Cilvēki Baltijā ļoti labi zina, ko nozīmē dzīvot bez brīvības, un ir apņēmības pilni palīdzēt Baltkrievijai jebkādā iespējamā veidā, taču šobrīd ir daudz informācijas, pieņēmumu un spekulāciju. Tādēļ “Spotlight: Belarus Tech” dos vārdu tehnoloģiju kopienas pārstāvjiem Baltkrievijā, lai uzklausītu, uzzinātu, kā pašreizējā situācija ietekmē nozari un tās cilvēkus, ko pasaulei vajadzētu zināt un kā klausītāji var palīdzēt.

Pasākumu iesāks Pāvels Libers (Pavel Liber), “Balss” (Goloss) platformas radītājs, kurš savā runā vērsīs uzmanību Baltkrievijas tehnoloģiju un jaunuzņēmumu kopienas sarežģītajam ceļam, lai pārvarētu 26 gadus ilgušo diktatūru. P. Libers ir viens no aktīvākajiem opozīcijas līderiem un izveidojis “Balss” (Goloss) platformu, lai dotu iespēju salīdzināt oficiālos vēlēšanu rezultātus ar balsīm, ko iesnieguši platformas lietotāji. Platforma ir būtiski mainījusi situāciju Baltkrievijā, un savā runā P. Libers stāstīs par tās izveidi, analizēs rezultātus un neizmērojamo ietekmi uz situāciju Baltkrievijā, kā arī iezīmēs tehnoloģiju un jaunuzņēmumu kopienas nākamos soļus. Tiks sniegtas atbildes uz tādiem jautājumi kā, pierādījumi, ka balsis par Svetlanu Tihanovsku netika pienācīgi skaitītas, kāpēc ir atšķirība starp skaitļiem “Balss” (Goloss) platformā un oficiālajiem rezultātiem, un kāpēc Aleksandrs Lukašenko nevarēja saņemt 80% balsu.

Sekos paneļdiskusija, kurā piedalīsies vairāki tehnoloģiju un jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvji no Baltkrievijas, tostarp investors Kirils Golubs (Cyril Golub), “Rocketdata.io” līdzdibinātāja un izpilddirektore Darja Daņilova (Darya Danilova) un Baltkrievijas jaunuzņēmumu centra “Imaguru” pārstāve. Diskusiju “Nākamie soļi Baltkrievijas tehnoloģiju sektoram un kā mēs varam palīdzēt” vadīs “Helve” līdzdibinātāja Līva Pērkone, un tās galvenais mērķis ir izprast situāciju un gūt izpratni par to, kāda starptautiska palīdzība ir nepieciešama.

“Spotlight: Belarus Tech” ir Latvijas jaunuzņēmumu kopienas radošo spēku iniciatīva. Pasākumu koordinē “TechChill”, “Imaguru Startup”, un “Helve”, kā arī citi Eiropas jaunuzņēmum ekosistēmas dalībnieki, tostarp “Garage48” (Igaunija), “Lift99 Kyiv” (Ukraina), “Startin.LV” (Latvija), ir pievienojušies, lai palīdzētu izplatīt informāciju par pasākumu. “Spotlight: Belarus Tech” tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un ERAF.

Pasākuma programma:

14.00 Ievadvārdi

  • Taņa Mariniča (Tanya Marinich), “Imaguru” dibinātāja un vadītāja
  • Marija Ručevska, “TechChill” valdes priekšsēdētāja un “Helve” līdzdibinātāja
  • Reinis Āzis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Direktora vietnieku investīciju jautājumos

14.15 “Baltkrievijas tehnoloģiju ekosistēma: Ceļš, lai pārvarētu 26 gadus ilgušo diktatūru”

  • Pāvels Libers (Pavel Liber), “Golos” (Balss) platformas radītājs

15.00 Baltkrievijas izaugsmes stadijas uzņēmums

15.30 Paneļdiskusija “Nākamie soļi Baltkrievijas tehnoloģiju sektoram un kā mēs varam palīdzēt”

  • Darja Daņilova (Darya Danilova), “Rocketdata.io” līdzdibinātāja un izpilddirektore
  • Kirils Golubs (Cyril Golub), investors, “Angels Band” and “LitBAN” līdzdibinātājs
  • Baltkriviejas jaunuzņēmumu centra “Imaguru” pārstāve
  • Mederatore Līva Pērkone, “Helve” līdzdibinātāja un “TechChill” valdes locekle

Par runātājiem:

Pāvels Libers (Pavel Liber) ir viens no aktīvākajiem opozīcijas līderiem saistībā tieši ar vēlēšanu rezultātiem. Dibinājis platformu “Balss” (Golos), kas izveidota, lai salīdzinātu oficiālos vēlēšanu rezultātus ar tiem balsojumiem, kurus veikuši platformas lietotāji.

Kirils Golubs (Cyril Golub), biznesa eņģeļi tīklu “Angels Band” un “LitBAN” līdzdibinātājs. Aktīvs investors un padomnieks Latvijas Valsts eksprezidentam Raimondam Vējonim. Lai arī viņš aktīvi nav iesaistījies Baltkrievijas politikā, viņš ir viens no daudzajiem, kurus nepamatoti aizturējusi policija.

Darja Daņilova (Darya Danilova), “Rocketdata.io” līdzdibinātāja un izpilddirektore. Daļa no brīvprātīgo grupas “Godīgākie cilvēki” (Honest People). Lai gan Darja ir pārcēlusi dažas sava biznesa klientu apkalpošanas funkcijas uz ārzemēm, lai nodrošinātu, ka problēmas ar internetu neietekmē uzņēmējdarbību, viņa neplāno “Rocketdata.io” pārcelšanu uz ārzemēm, jo Baltkrievija ir viņas dzimtene un, viņasprāt, vēl ir cerība uz pārmaiņām.

Taņa Mariniča (Tanya Marinich), “Imaguru” dibinātāja un vadītāja. Vada arī “TeenGuru” programmēšanas un uzņēmējdarbības skolu bērniem un pusaudžiem un ļoti rūpējas par pašreizējo situāciju un saprot, cik svarīgi ir par to runāt.

Runātāju saraksts vēl tiks papildināts.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top