Tehnoloģijas

Rauls Pels: par pasaules ekonomikas nākotni un kriptovalūtām

Pasaules ekonomikas nākotne

Erol Ahmed/Unsplash

Pazīstamais investors un analītiķis Rauls Pels intervijā Morgan Creek Capital vadošajam partnerim Entonijam Pompliano paziņoja, ka, saskaņā ar viņa aplēsēm, pasaules ekonomiskā izaugsme palēnināsies, piespiežot pasaules galveno rezerves valūtu – tostarp ASV dolāra un eiro – emitentiem pieaudzēt naudas zīmju emisijas apjomus. Īpaši spēcīgu pasaules ekonomikas palēnināšanos un tādējādi lielākus naudas emisijas apjomus no ASV FRS un ECB puses viņš sagaida 2022. gadā.

Viņš uzskata, ka jau tagad pieaugošā inflācija Amerikas un Eiropas ekonomikā izraisa būtisku patērētāju pieprasījuma samazināšanos, kas pati par sevi spēj izraisīt spēcīgu recesiju. Kā piemēru minot ASV, viņš paziņoja, ka “realitātē ienākumi šajā valstī nepalielinās”, un tas nozīmē, ka – ņemot vērā straujo nekustamā īpašuma cenu kāpumu – arvien mazāk cilvēku Amerikas ekonomikā varēs atļauties paņemt mājas un dzīvokļus ar hipotēku.

Turklāt ASV FRS un ECB nav atpakaļceļa. Pels uzskata, ka atteikšanās palielināt ASV dolāru un eiro naudas masas piedāvājumu izraisīs fondu tirgus sabrukumu un arī strauju nekustamā īpašuma cenu samazināšanos, kam, ņemot vērā finanšu aktīvu un māju atrašanos kredītu ķīlā, būs negatīvas sekas ASV bankām un Eiropai.

Pašreizējā situācijā interese par kriptovalūtām – kā uzskata Pels – tikai pieaugs, jo šim aktīvam ir paredzams un ierobežots emisijas apjoms. Runājot par savu investīciju portfeli, pazīstamais investors teica, ka 70% viņa investīciju resursu ir ieguldīti Ethereum, 5% – bitkoinos, bet pārējie – citos aktīvos. Skaidrojot savu līdzekļu ieguldījumu izvēli galvenokārt ar digitālajiem aktīviem Ethereum – viņš paziņoja, ka “šis aktīvs ir pašā savas attīstības sākumā, un tā cena, visticamāk, pieaugs straujākā tempā, nekā bitkoins”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top