Valūtas

Pāvels Durovs slēdz blokķēdes projektu TON

Pavels Durovs slēdz TON

Telegram komanda pārtraukusi darbu pie blokķēdes projekta TON, kas tika uzsākts pirms 2,5 gadiem – paziņoja Pāvels Durovs.

Telegram dibinātājs, miljardieris Pāvels Durovs paziņoja par blokķēdes projekta TON slēgšanu ASV tiesas lēmuma dēļ. “Mēs esam pieņēmuši grūtu lēmumu – neturpināt darbu pie TON,”

Durovs uzsvēra, ka pēdējo 2,5 gadu laikā pie TON un kriptovalūtas, kuras nosaukumam vajadzēja būt Gram, ir strādājuši labākie Telegram inženieri. TON tika izstrādāts tā, lai “kopīgotu decentralizācijas principus, kurus aizsāka bitcoin un Ethereum komandas, bet, lai ievērojami pārspētu tos ātruma un mērogojamības ziņā”, – viņš atzīmēja.

“Diemžēl ASVtiesa neļāva TON attīstīties. Kā? Iedomājieties, ka vairāki cilvēki kopā iegulda naudu zelta dzīslas būvniecībā un plāno sadalīt zeltu, kas tajā tiks iegūts. Pēc tam tiesnesis saka: “Šie cilvēki ir investējuši zelta dzīslā, jo tiecās gūt peļņu. Un viņi nevēlējās, lai zelts tiktu viņiem pašiem, viņi to gribēja pārdot citiem cilvēkiem. Tāpēc viņiem nav tiesību iegūt zeltu”, – Durovs.

Viņš paskaidroja, ka “dzīsla” šai gadījumā ir TON platforma, bet “zelts” – tokeni Gram.

“Ja jums tas nešķiet loģiski, tad jūs neesat viens”, – turpināja Durovs. Viņš uzsvēra, ka tieši uz tādiem apsvērumiem balstījās tiesnesis, “aizliedzot cilvēkiem pirkt un pārdot Gram tāpat, kā viņi pērk un pārdod bitkoinu”. Par vēl “paradoksālāku” Durovs dēvē to, ka Amerikas tiesa aizliedza tokenu Gram izplatīšanu ne tikai ASV, bet arī visā pasaulē. “Kāpēc? Tāpēc, viņš teica, ka Amerikas pilsonis var atrast kādu veidu, lai iegūtu piekļuvi TON platformai pēc tās palaišanas.

Un, lai to novērstu – Gram nedrīkst izplatīt nekur pasaulē – pat ja visas citas pasaules valstis, šķiet, absolūti normāli izturas pret TON”, – viņš atzīmēja.

Par TON un Gram palaišanu tika paziņots 2018. gadā. Kopš tā laika Durovs un partneri tā izstrādei ir piesaistījuši 1,7 miljardus dolāru no investoriem, kuriem bija jāsaņem jaunās kriptovalūtas tokeni.

Pāvels Durovs uzskata, ka tokens Gram ir digitālā valūta – un nevis vērtspapīrs.

Lai gan SEC apgalvo, ka Telegram komanda tokenus Gram uzskatīja par vērtspapīriem.

Avots: Telegram

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top