Visas ziņas

Kompānija PayPal var izstāties no projekta Libra

Kompānija PayPal ir gatava iziet no projekta Libra
PayPal atrodas uz sliekšņa, lai izietu no Facebook digitālās valūtas projekta Libra – 3. oktobrī maksājumu sistēmas pārstāvji neieradās uz vienu no galvenajām valūtai veltītajām sapulcēm.

To paziņojis izdevums Financial Times

3. oktobrī notika Libra Association, kurā, izņemot PayPal, ietilpst Mastercard, PayPal, Visa, eBay, Lyft, Uber, Booking, 28 dalībnieku sapulce. Dalībnieki tajā apsprieda – kā Libra spēs tikt galā ar pieaugošo pretdarbību no regulatoru puses.

PayPal tuvs avots paskaidroja: kompāniju uztrauc fakts, ka Facebook dara nepietiekami, lai pārvarētu negatīvo reakciju uz projektu – tostarp saistībā ar kritiku, kas saistīta ar naudas atmazgāšanas iespēju, izmantojot jauno digitālo valūtu.

“Nešķiet, ka tiktu veikts nopietns iepriekšējs darbs ar regulatoriem. Kompānijas nevēlas, lai regulatoru kontrole iekļūtu viņu pašu biznesā”, – atzīmē avots. Viņš pieļauj, ka PayPal pagaidām atteiksies no dalības projektā, lai vēlāk tam pievienotos.

PayPal izstāšanās no projekta var stipri to iedragāt, jo īpaši tāpēc, ka citas maksājumu kompānijas – tostarp Visa un Mastercard, arī uztrauc pārmērīgā pret Libra vērstā regulatoru uzmanība.

Jaunās digitālās valūtas negatīvo ietekmi uz tirgu pēta ASV un ES regulatori. Libra jau ir nokritizējis ASV prezidents Donalds Tramps un ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājs Džeroms Pauels, bet Francijas ekonomikas ministrs Bruno Lemērs paziņoja par nodomu bloķēt Libra izmantošanu Eiropā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top