Tehnoloģijas

Pēc artilērijas šāviņu skaita, viena kara diena Ukrainā ir vienāda ar mēnesi Afganistānā

Pēc artilērijas šāviņu skaita, viena kara diena Ukrainā ir vienāda ar mēnesi Afganistānā

Ukraina un Krievija kara laikā izmanto ieročus un munīciju tādā tempā, kāds nav pieredzēts kopš Otrā pasaules kara. Ieroču pieejamība būs izšķirošs faktors, tāpēc sabiedrotās valstis meklē veidus, kā papildināt Ukrainas rezerves.

Kā raksta The New York Times, atsaucoties uz NATO amatpersonām, izmantotās artilērijas apjoms ir pārsteidzoši liels. Vasarā Donbasā Ukrainas bruņotie spēki ik dienas izšāva 6000 līdz 7000 artilērijas šāviņu, bet krievi – 40 000 līdz 50 000 šāviņu dienā.

Salīdzinājumam, ASV saražo tikai 15 000 šāviņu mēnesī, kamēr NATO spēki Afganistānā izšāva 300 dienā. Aizsardzības eksperts Eiropadomes Ārlietu padomē Camille Grand saka, ka viena diena Ukrainā ir kā mēnesis Afganistānā.

Tagad Rietumi cenšas atrast padomju laika aprīkojumu un munīciju, kas jau kļuvusi par deficītu preci. Padomju ieroči ir pazīstami Ukrainas armijai, tos varētu izmantot neveicot karavīru apmācību un padomju laika haubicēm rietumu modernos šāviņus nav iespējams izmatot.

Tiek apspriestas iespējas veikt NATO investīcijas vecās rūpnīcās Čehijā, Slovākijā un Bulgārijā ar mērķi atsākt ražošanu padomju laika 152 mm un 122 mm šāviņiem.

Avots: The New York Times

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top