Visas ziņas

Ierīce, kas palīdzēs trīs reizes ātrāk atžirgt pēc alkohola lietošanas

Kā ātri palikt skaidrā prātā

Foto: University Health Network

“Lai ātrāk atžirgtu pēc alkohola lietošanas – ir ātrāk jāelpo”, – par tādu diezgan vienkāršu patiesību domāja Toronto Veselības tīkla universitātes zinātnieki. Bruņojušies ar šīm zināšanām, viņi izgudroja aparātu ar nosaukumu ClearMate, kas palīdz biežāk elpot un tādējādi, protams, atskurbt. Pētījums publicēts zinātniskajā žurnālā Nature.

Ierīce ir līdzīga plaušu mākslīgās ventilācijas aparātam. To pieliek pie pacienta mutes un deguna un viņš sāk paātrināti elpot. Pateicoties tam, cilvēks atskurbst.

Taču paātrināta elpošana rada vairākas problēmas – tādas kā reiboni, un var arī vispār izraisīt samaņas zaudēšanu. Lai no tā izvairītos, aparāts papildina oglekļa dioksīda zudumus. Tāpēc pacients neizjūt diskomfortu ātras elpošanas dēļ, bet vienkārši ātri atskurbst.

Gadījumā, ja pacients atrodas smagā alkohola intoksikācijas stāvoklī un pat bezsamaņā, tad bronhoskopijai analogu caurulīti var ievietot tieši plaušās.

Pētījumos piedalījās pieci cilvēki. Viņiem izsniedza 250 ml spirtu saturoša dzērienu ar 80 ° stiprumu un arī 500 ml ūdens. Kāds no šīs grupas atskurba patstāvīgi, bet cits – izmantojot izgudroto aparātu.

Saskaņā ar iegūtajiem datiem, pateicoties aparātam – pētāmie atskurba trīs reizes ātrāk nekā grupa, kas mēģināja atjēgties pati.

Vēl nav zināms – vai ClearMate ideju virzīs arī tālāk un to ieviesīs reālajā pasaulē.

Avots: UHN

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top