Ethereum

Pēc Ethereum apvienošanās vairāk nekā 45% tīkla nodes kontrolē tikai divas adreses

Pēc Ethereum apvienošanās vairāk nekā 45% tīkla nodes kontrolē tikai divas adreses

Vairāk nekā 45% Ethereum tīkla nodes, kas tika aktivizētas pēc The Merge atjauninājuma, pārvalda tikai divas adreses. Tas ir radījis jaunas bažas kriptokopienai saistībā ar centralizāciju.

Santiment Twitter vietnē ziņoja, ka neilgi pēc apvienošanas pabeigšanas un Ethereum tīkla pārejas uz Proof-of-Stake (PoS) 45,15% nodes, kas tika palaistas bloku validācijai, darījumu apstrādei un datu glabāšanai, darbojas tikai ar divām adresēm.

Tas apstiprināja, ka Ethereum pāreja uz PoS var nebūt bez būtiskām problēmām, un ir radījušas jaunas bažas kriptokopienai saistībā ar tīkla centralizāciju.

Santimenta ziņojuma tapšanas brīdī pirmajā adresē bija apstiprināti aptuveni 188 bloki, kas ir 28,97%. Otrajā adresē bija apstiprināti 105 bloki – 16,18%. Šo divu adrešu kopējā daļa no visām nodēm ir 45,15%.

Santiment sniegtie dati izraisīja pretrunīgu reakciju kriptokopienas vidū. Daži to uzskata par apstiprinājumu savām bažām par tīkla centralizāciju, citi kā iemeslu apsūdzēt platformas uzraudzītājus nekompetencē. Pirmā viedokļa atbalstītāji teica, ka abas adreses var piederēt Ethereum fondam un Amerikas daudznacionālajai investīciju bankai JPMorgan Chase & Co.

Turklāt pastāv bažas, ka Ethereum tīkls var kļūt centralizētāks, kaut vai tikai tāpēc, jo piecas organizācijas veido līdz 64% no 13,4 miljoniem ETH. Turklāt lielākais īpatsvars ir likvīdu likmju pakalpojumam Lido – 31%.

Augustā Web3 infrastruktūras līdzdibinātāja Megija Lova dalījās savās bažās, atklājot, ka lielāko daļu Ethereum tīkla nodes pārvalda centralizēti pakalpojumu sniedzēji, tostarp Amazon Web Services (AWS), kas dominē šajā telpā ar 52,1% daļu, Hetzner ( vairāk 15%) un OVH (4,1%). Pretēja viedokļa atbalstītāji teica, ka Santiment analītiķu pašreizējo notikumu analīze bija virspusēja. Iepriekš Ethereum 2.0 mezglu validētājs Rocket Pool paziņoja, ka vienīgais veids, kā novērst Ethereum tīkla centralizāciju pēc apvienošanās, ir validatoru topoloģiskā un ģeogrāfiskā decentralizācija.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top