Mainings

Pēc mainina algoritma maiņas kriptovalūtas Monero hashrate ir trīskāršojies

Monero hashrate trīskāršojās pēc nesenās mainina algoritma maiņas kriptovalūtas tīklā. Atjauninājums ar nosaukumu RandomX paredzēts tam, lai monētu ieguves procesu padarītu draudzīgāku mainingam ar CPU.

Pēc mainina algoritma maiņas kriptovalūtas Monero hashrate ir trīskāršojies

Izmaiņas tika realizētas ar hardforku. Tā mērķis – minimizēt priekšrocību efektivitātē no ASIC maineru puses.

Saskaņā ar Bitinfocharts datiem – septiņās dienās pēc algoritma maiņas hashrate Monero tīklā pieauga no 300 MH/s līdz maksimumam 950 MH/s apmērā. Astoņus mēnešus pirms atjaunināšanas Monero hashrate saglabājās stabils – 300 MH/s līmenī.

Pēc kiberdrošības speciālista Seta Simmonsa teiktā, salīdzinot ar ASIC maineriem, pēc atjaunināšanas GPU maineri faktiski var nopelnīt vairāk, tāpēc daudzi sāka pieslēgties Monero tīklam, kas arī paātrināja hashrate augšanu.

Monero iepriekšējais hardforks 2019. gada martā tīklu ietekmēja pretēji. Atjauninājums izraisīja hashrate ātruma samazināšanos vairāk nekā par 70%. Marta hardforks ietvēra arī maininga algoritma izmaiņas attiecībā pret ASIC maineriem (pirms atjaunināšanas hashrate pakāpās no 320 MH/s līdz nedaudz mazāk par 1000 MH/s, bet pēc tam momentāni nokritās līdz minimumam – 140 MH/s, un drīz atkal atgriezās pie atzīmes 300 MH/s, kur arī pavadīja lielāko daļu šī gada).

Neraugoties uz atjauninājumu – Monero cena joprojām ir samērā stabila 53$ līmenī.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top