Visas ziņas

Pēdējais trieciens: Trampa administrācija atsaukusi Intel un citu kompāniju licences sadarbībai ar Huawei

Donald Trump pret Huawei

Foto: Rogier Hoekstra / Pixabay.com

Izdevums Reuters vēsta, ka Donalda Trampa administrācija, atrodoties pie varas pēdējās dienas, nolēmusi izdarīt vēl vienu triecienu Ķīnas kompānijai Huawei.

Reuters rīcībā nonākusi Semiconductor Industry Association elektroniska vēstule, kurā teikts, ka ASV Tirdzniecības ministrija ir paziņojusi par nodomu “noraidīt ievērojamu skaitu licenču pieprasījumu eksportam uz Huawei un atsaukt vismaz vienu iepriekš izsniegtu licenci”. Bet izdevuma avoti atzīmē, ka runa ir par 8 licencēm, kas atsauktas 4 kompānijām.

Atgādinām, ka licence dod tiesības atjaunot sadarbību un piegādāt savu produkciju kompānijai Huawei. ASV valdība ilgu laiku pieteikumus neizskatīja un šīs licences neizsniedza, bet vēlāk process sākās. Taču neviens nedomāja, ka šī atļauja tiks atsaukta.

Pēc iepriekšējas informācijas – licence jau ir atņemta Intel un Japānas zibatmiņu čipu ražotājam Kioxia (iepriekš – Toshiba Memory). Vēstulē atzīmēts, ka darbības aptver “plašu elektroniskās rūpniecības produkcijas spektru”. Pēc avota sacītā – vēl nav apstrādāti licenču pieteikumi par precēm un tehnoloģijām Huawei 280 miljardu ASV dolāru apmērā – taču tagad tos, visticamāk, noraidīs.

Kompānijām, kas saņēmušas paziņojumus, uz tiem jāatbild 20 dienu laikā, bet Tirdzniecības ministrijai 45 dienu laikā ir jāinformē par jebkādām lēmuma izmaiņām. Šiem termiņiem beidzoties, lēmumi būs galīgi, bet kompānijām ir 45 dienas laika apelācijai.

Atgādinām – jau 20. janvārī Donaldu Trampu ASV prezidenta amatā nomainīs Džo Baidens. Vēl nav skaidrs – kāda būs viņa politika attiecībā pret Ķīnas kompānijām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top