Biržas

Peļņa no “Pampiem” – realitāte vai krāpšana

Pamps biržā

Pēdējā laikā kriptovalūtu tirdzniecībā īpaši populāra kļūst tā dēvētā “pampu” stratēģija.

Pump un Dump – tā nav pārāk jauna shēma, kuru izmanto 99,9% krāpnieku, tajā it kā “insaideri” paaugstina atsevišķa tokena cenu, lai dalībniekiem uztaisītu tūlītēju peļņu. Bet faktiski sākotnējais mērķis ir nopelnīt pašiem. Turklāt tā vai cita aktīva (tokena) īpašniekiem vairumā gadījumu nav nekādas saistības ar tamlīdzīgiem organizatoriem.

Treideriem, īpaši iesācējiem, ir ļoti ieteicams izvairīties no dalības tamlīdzīgos pasākumos, jo, sasniedzot ieplānotās virsotnes grafikā, tāda “pasākuma” ierosinātāji nopludinās savas monētas tieši pirms jums un jums radīsies zaudējumi. Bet, ja šo jautājumu risina pareizi, tad principā var nopelnīt, tāpēc nedaudz teorijas šai sakarā.

Pampu veidi

Pampi iedalās divos pamatveidos – garie un īsie (short and long). Nosaukumi runā paši par sevi – īsie no 5 minūtēm un apmēram līdz pusstundai, garie var ilgt vairāk par diennakti.

Ar īsajiem vispār neiesakām iesaistīties. Mēģināsim paskaidrot, kas notiks gadījumā, ja jūs tomēr nolemsiet to darīt.

Pampa ierosinātāji iepriekš iepērk noteiktu apjomu valūtas, kuru zin tikai viņi un orderus izliek organizatori no +70-100-130%, kas nostrādā gandrīz uzreiz pēc tās vai citas kriptovalūtas pasludināšanas, kad  nelaimīgie treideri ir sametuši viņu grūti nopelnīto naudu.

Garajā pampā ir daži plusi, jo organizatoru rīcības pozitīvā puse ir eksplozīva volatilitāte, daudzkārtēji impulsi, korekcijas utt. Ja jums treidingā ir vismaz kaut kāda bāze, tad jūs varēsiet visai labi nopelnīt, bet risks ir liels, jo trenda mākslīga kustība ir ļoti neparedzama.

Kam tas paredzēts

Organizatoru galvenais instruments – iepriekš sagatavota, tirdzniecības sfērā mazizglītota auditorija un plašs ziņu fons, surogātpasts, trollings sociālajos tīklos. Nenoniecina arī ārvalstu resursus, tādējādi piesaistot nelaimīgo treideru uzmanību, kuri rezultātā pārvēršas par nelaimīgajiem investoriem un ar savu naudu nākamo pampu gaida kā  ūdens sakustēšanos vai lūdzoties dabīgu pieaugumu, par kādu viņiem parasti pārliecinoši un bezkaunīgi tiek stāstīts it kā gadījumam, ja jūs neesat paspējis notirgot – tad šai monētai ir ļoti liels potenciāls un tā tuvāko nedēļu laikā parādīs X10. Tādējādi organizatori izraisa šķietamu cerību uz pozitīvu notikumu attīstību un garantē naivā treidera piedalīšanos nākamajās akcijās.

Patiesībā viss notiek pēc ruletes principa, un kā jau tas mēdz būt – iesācējiem veicas. Tad ieslēdzas azarta efekts un līdzīgi kā kazino –  likmes paaugstinās. Galu galā iestājas neizbēgams kritums, kas notiek uzreiz pēc tam, kad “insaideri” iegūst vēlamo un ieplānoto peļņu, grafiks mērķtiecīgi atgriežas sākotnējā līmenī, demonstrējot nožēlojamus mēģinājumus atgriezties nesenajās virsotnēs.

Pēc tam organizatori parasti pārtrauc līmeņu atbalstu un savās grupās un kanālos sniedz pasakainu statistiku par veikto pampu, sakot, ka 5-10 stundās piesaistīti 10 miljoni dolāru, bet tie, kas mūs klausīja un izpildīja mūsu instrukcijas, savu depozītu ir pavairojuši 2, 3 un pat 4 reizes! Tikai neviens nesaka, ka patiesībā tādu peļņu fiksējuši nepavisam ne dalībnieki, bet paši organizatori. Tādējādi tiek sagatavoti jaunpienākušie, kuri kā tādi “novērotāji” domā “nu es paskatīšos, un ja gadījumā kas, tad nākamreiz arī iemetīšu”.

Kopsavilkums

Šie pasākumi lielā mērā ir kārtējais negodīgais gājiens, lai nopelnītu uz vienkāršu, nesagatavotu dalībnieku un iesācēju rēķina, izmantojot pieaugošo interesi par kriptovalūtu pasauli. Diemžēl tāds faktors, kā peļņa uz signāliem par pampu pastāv un, neskatoties uz to, ka ir maksas un bezmaksas resursi, šim faktoram nav nekādas nozīmes. Maksas signāli – tā ir vēl izsmalcinātāka metode, kā izspiest vēl vairāk naudas no nepieredzējušiem treideriem, turklāt jūs vēl arī brīvprātīgi maksājat par krāpšanu. Abos gadījumos notikumu attīstības algoritms ir viens un tas pats.

Esiet uzmanīgi un piesardzīgi, neļaujiet sevi apmānīt, saglabājiet un vairojiet savus līdzekļus, balstoties uz tehnisku un fundamentālu analīzi. Bet tiem, kam patīk riskēt, vēlos atgādināt nelielu patiesību – “Siers par velti ir tikai peļu slazdā.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top