Visas ziņas

Pensiju fondi un kriptovalūta

Pensiju fondi investē kriptovalūtās

Foto: Pixabay

Kompānijas  Grayscale analītiķi fiksējuši pensiju kapitāla ieplūdi bitkoinā. To paziņojis finanšu giganta ģenerāldirektors Maikls Zonenšains.

Sarunā ar Bloomberg žurnālistiem viņš atzīmēja, ka pensiju fondi jau ienāk kripto sfērā caur struktūrām, kas pārvalda aktīvus. Viens no kanāliem to iekļūšanai tirgū ir Grayscale, kuras kriptovalūtu trastu vērtība sistemātiski atjauno maksimumus.

Zonenšains: Mēs esam pamanījuši, ka  segmentā [kriptosfērā] piedalās ne tikai hedžfondi, kas ienākuši jau sen, bet arī citi institūti, piemēram – pensiju fondi. Arī to izdalīto asignējumu lielums aug ātri.

Bitkoinu trasts Grayscale pašlaik kontrolē apmēram 3% no kopējā BTC piedāvājuma. Saskaņā ar kompānijas jaunākajiem datiem – šis trasts akumulējis bitkoinus līdz 24,155 mljrd. $ apmērā.

Pensiju fondi

Kompānijas Grayscale kriptovalūtu trastos piesaistīto līdzekļu kopēja summa pagajušo nedēļ sasniedza 28,4 mljrd. $.

Kompānijas kriptovalūtu trastos piesaistīto līdzekļu kopēja summa šonedēļ sasniedza 28,4 mljrd. $.

Pensiju fondi sāka ienākt kripto sfērā 2020. gadā – uzreiz pēc pārējiem lielajiem spēlētājiem. Fidelity Investments nesen veiktā aptauja parādīja, ka 36% ASV un Eiropas finanšu iestādēm jau pieder digitālie aktīvi. 25% no tiem teica, ka ir investējuši bitokoinā, 11% nopirkuši Ethereum (ETH).

Zonenšains piebilda, ka BTC ir deficīts aktīvs. Šis faktors būs noteicošais tuvākajos gados un virzīs kriptovalūtu uz jaunām virsotnēm.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top