Biržas

Kripto birža CEX.io: personas datu pieprasījums attiecas tikai uz Lielbritānijas rezidentiem

Kripto birža CEX.io: personas datu pieprasījums attiecas tikai uz Lielbritānijas rezidentiem
Lielbritānijas Nodokļu dienesta  (HMRC) pieprasījums attiecas tikai un vienīgi uz Apvienotās Karalistes rezidentiem un neskar citu jurisdikciju klientus.  Žurnālam ForkLog to paziņoja kripto biržas CEX.IO pārstāvji, kas arī saņēma attiecīgo vēstuli – tāpat kā Coinbase un eToro.

“CEX.IO ir saņēmusi pieprasījumu no HMRC saistībā ar informāciju par Apvienotās Karalistes nodokļu rezidentiem, kuri pārskaitījuši naudu vai kripto aktīvus periodā no 06.04.2017. līdz 05.04.2019.”, – atzīmē biržas pārstāvji.

Kriptovalūtu biržai lūdz iesniegt personīgu informāciju par klientiem – Apvienotās Karalistes rezidentiem, tostarp vārdus un adreses, kā arī fiat vai kriptovalūtu transakciju datumus un summas.

CEX.IO pieliks visas pūles, lai pārliecinātos, ka šis HMRC pieprasījums ir pamatots un nepārkāpj mūsu klientu tiesības uz viņu personas datu konfidencialitāti”, – piebildis biržas pārstāvis.   

CEX arī uzsvēra, ka biržas juridiskais departaments rūpīgi analizē HMRC pieprasījumu, lai pārliecinātos par to, ka tas ir pamatots un nepārkāpj klientu tiesības uz viņu personas datu konfidencialitāti.

“Svarīgi uzsvērt, ka mūsdienās nodokļu iesniegšana attiecīgās jurisdikcijās ir katra personīga atbildība. No savas puses mēs vienmēr priecājamies atbalstīt mūsu lietotājus tamlīdzīgas informācijas savākšanā par viņu transakciju vēsturi mūsu platformā. Tomēr viņi personīgi atbild par pareizu šīs informācijas ierakstīšanu savās nodokļu deklarācijās”, – secināja biržas pārstāvji.

Atzīmēsim, ka kriptovalūtu industrijas regulēšanas pastiprināšanās globālā tendence pieņemas spēkā. Jūnijā FATF prezentēja kriptovalūtu industrijas vadošo noteikumu fināla versiju. Tajos teikts, ka kripto biržām un citiem kriptovalūtu pakalpojumu sniedzējiem jāievēro  AML un CFT procedūras (terorisma finansēšanas apkarošana) tāpat kā tradicionālajiem finanšu uzņēmumiem.

Drīz vien pēc rekomendāciju iznākšanas FATF būtiski pastiprināja prasības bitkoinu biržām Dienvidkorejā. Paplašinājās arī vietējās Finanšu pakalpojumu komisijas pilnvaras, kas tagad tieši kontrolēs nozares uzņēmumus.

Iepriekš kļuvis zināms, ka ASV Nodokļu dienests nosūta kriptovalūtu investoriem vēstules ar prasību ziņot par ieņēmumiem no kriptovalūtu operācijām, bet Izraēlas investori nevar samaksāt nodokļus – bankas atsakās pieņemt līdzekļus, kas iegūti no operācijām ar bitkoinu.

Atgādinām – jūlija beigās Lielbritānijas Finanšu regulēšanas un uzraudzības pārvalde publicēja instrukcijas par  kriptovalūtu aktīviem fināla versiju – norādot, kuri no tiem nonāk tās jurisdikcijā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top