Pētījums: kuru ražotāju klienti ir visapmierinātākie ar jaunajām tehnoloģijām
Ikviens zina, ka tehnoloģijas attīstās, bet cik labas un noderīgas tās patiesībā ir? Uz šo jautājumu cenšas atbildēt dažādas ekspertu institūcijas. Piemēram, datu un patērētāju viedokļu analīzes uzņēmums J.D. Power, kas ik gadu veido ASV Tehnoloģiju pieredzes indeksu (U.S. Tech Experience Index jeb TXI). 2023. gada pētījumā patīkamu vērtējumu saņēma Hyundai – tas jau ceturto gadu pēc kārtas atzīts par autoražotāju, kas ir būtiski veicinājis progresu masu tirgū. Tā ir nozīmīga atzinība, kas liecina ne tikai par zīmola sasniegumiem, bet arī atspoguļo arvien kāpināto tehnoloģiju ieviešanas tempu.
TXI pētījums veic salīdzinošo vērtēšanu, kur mēra dažādu ražotāju tehnoloģiju progresu četrās galvenajās kategorijās: ērtības; automatizācija; enerģija un ilgtspēja; multivide un savienojamība. Vērtētas tiek 40 funkcijas, un pētījums ne tikai visaptveroši izvētī esošās tehnoloģijas, bet arī ļauj saprast patērētāju reakciju uz šo piedāvājumu.
Hyundai panākumi šai pētījumā gan apliecina to, ka uzņēmums ar patērētājiem ir uz viena viļņa, gan izskaidro, kāpēc katra jaunā tehnoloģija aizvien pārliecinošāk vairo uzņēmuma konkurētspēju tirgū. J.D. Power 2023. gada TXI pētījumā teikts: “Hyundai īpaši labi rezultāti ir ērtību kategorijā – īpašnieki ir ļoti apmierināti ar savām automašīnām.” Šāda atzinība ir pierādījums zīmola prasmei radīt tādas tehnoloģijas, kas pat pārsniedz cilvēku cerības. Bet tas savukārt kalpo par garantiju, ka zīmols ir apņēmības pilns arī turpmāk uzlabot masu produkciju.
Arī viena no nozares vadošajām ASV vietnēm Autoblog ir pamanījusi dienvidkorejiešu zīmola triumfu. Tā raksta: “Genesis jau trešo gadu pēc kārtas ir ieguvis augstāko novērtējumu inovāciju jomā gan kopvērtējumā, gan starp premium zīmoliem. Savukārt Hyundai ne tikai ceturto gadu pēc kārtas ieguvis tehnoloģiju inovāciju uzvaru plašpatēriņa zīmolu vidū, apsteidzot Kia, GMC, Ram un Subaru, bet arī ierindojies otrajā vietā kopvērtējumā. Kopvērtējuma pirmajā pieciniekā ir Genesis, Hyundai, Cadillac, Lexus un BMW.” Atzinība no tik cienījama ziņu avota kā Autoblog norāda uz panākumu mērogu.
Raugoties plašākā industrijas kontekstā, šis sasniegums atspoguļo galveno tirgus tendenci – nemitīgu koncentrēšanos uz inovācijām, kas vērstas uz patērētāju. Šī tendence sniedzas pāri masu tirgus robežām un no jauna definē autobūves luksusa jēdzienu. Galvenie konkurenti, to skaitā tādi milži kā Toyota, Ford un Honda, arī cīnās par dominanci tehnoloģiju jomā, taču viņu skatījums uz inovācijām un klientu vajadzībām un vēlmēm katram ir unikāls.
Lai gan Hyundai ir līderis masu tirgū, salīdzinošajā analīzē redzams, ka Tesla ir ievērojami panākumi automatizācijā un savienojamībā, Ford ir sasniegumi elektrifikācijas ziņā, bet uzņēmumam Toyota – ilgtspējīgas mobilitātes ekosistēmas izveidē. Tas spilgti parāda, cik daudzveidīgi, bet vienlaikus tuvi var būt ceļi uz tehnoloģisko progresu. Dienvidkorejas zīmols ir izvēlējies pārdomātu tehnoloģiju integrāciju, demonstrējot līdzsvaru starp inovācijām un praktisko lietojumu, un tas ir labs špikeris konkurentiem.
Izvērtējot pašreizējo auto tehnoloģiju ainavu, ir skaidrs, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem ir prasmīgi pārvērst sarežģītas tehnoloģijas ērtās funkcijās. Daudzi ražotāji ir panākuši progresu daļēji autonomajā braukšanā, parkošanās palīgos un lietotājam draudzīgās informācijas un izklaides sistēmās – visa šī darba mērķis ir palīdzēt autovadītājam. Šie jauninājumi visas nozares mērogā apliecina apņemšanos veidot intuitīvu dizainu, kas tehnoloģijām mūsu ikdienas dzīvē ļauj ienākt vieglāk.
Citu ievērojamu uzņēmumu vidū celmlauži dažādās tehnoloģijās, piemēram, progresīvo drošības sistēmu, hibrīdpiedziņas un arvien efektīgāku elektroauto jomā, ir bijuši Ford, Toyota un Tesla. Viņu centieni sasaucas ar citu zīmolu pūlēm padarīt agrāk ekskluzīvas augstākās klases tehnoloģijas pieejamas masu tirgum. Patiesībā tehnoloģiju demokratizācija šobrīd ir kļuvusi par vienu no svarīgākajām nozares tēmām, un uzņēmumi ļoti cenšas, lai jaunākos sasniegumus varētu baudīt pēc iespējas plašāks automobilistu loks.
Vēl viena tendence, kas koncentrē plašus nozares spēkus, ir pāreja uz videi saudzīgākiem risinājumiem. Alternatīvā degviela un elektrifikācija vairs nav tirgus nišas, jo tādi zīmoli kā Chevrolet ar savu Bolt un Nissan ar Leaf piedāvā ievērības cienīgu elektroauto izvēli. Tā kā uzņēmumi apzinās savas saistības vides jomā, augstas efektivitātes hibrīdi, uzlādējamie hibrīdi un ūdeņraža degvielas šūnu modeļi ir kļuvuši par visas autobūves fokusa punktu.
Zīmoliem turpinot meklēt ceļu sarežģītajā inovāciju, patērētāju vēlmju un vides saudzīguma laukā, nozarē notiek nozīmīgas pārmaiņas. Šo evolūciju iezīmē tehnoloģiskā progresa sasaiste ar patērētāju praktiskajām vajadzībām un ilgtspējas apziņu.
Raugoties nākotnē, tiek apsvērts, cik lielā mērā jaunās tehnoloģijas mainīs motorizēto vidi. Uzmanības centrā ir ceļš uz pilnībā autonomu transportu, zīmolu konkurence un ilgtspēja kā būtisks inovāciju faktors.
Kopumā šī TXI pētījuma nestā atzinība nozīmē ko vairāk nekā tikai nozīmīgu pagrieziena punktu korporatīvajā darbībā; tā autobūvē piesaka laikmetu, kurā aizvien aktuālāka būs tehnoloģiju integrācija, kas savukārt mainīs visa transporta nākotni. Šī tendence attiecas ne tikai uz viena zīmolu, tā auto industrijai izvirza būtiskus jautājumus un prognozē dinamisku attīstību.