Visas ziņas

Pētījums: “tradicionālās” treidinga kompānijas rosinās būtisku kriptovalūtas tirgus izaugsmi

Pētījums: “tradicionālās” treidinga kompānijas rosinās būtisku kriptovalūtas tirgus izaugsmi

Digitālo aktīvu tirgus atrodas uz būtiskas izaugsmes sliekšņa, kuras katalizators būs treidinga kompānijas, kas strādā ar tradicionālajām finansēm. Pie tāda secinājuma nonākuši kompānijas Acuiti analītiķi aptaujas rezultātā, kas veikta, piedaloties kripto biržai Bitstamp un Čikāgas preču biržai (CME Group).

Pētījumā piedalījās kompānijas, kas specializējušās gan tradicionālo finanšu, gan arī kriptovalūtu tirdzniecībā, kā arī treidinga sfēras pakalpojumu sniedzēji.

Pārskata rezultāti parādīja diezgan zemu digitālo aktīvu pieņemšanas līmeni – pašlaik mazāk nekā viena piektā daļa tradicionālo kompāniju tirgo tādas kriptovalūtas – kā bitkoins un Ethereum.
Vienlaikus tika atzīmēts augošs pieprasījums – daudzi tirgotāji vēlas vai nu ieiet kriptovalūtu tirgū, vai paplašināt savu klātbūtni tajā, lai gūtu iespēju tirgot lielāku skaitu aktīvu. 97% uzņēmumu, kuri pieņēmuši lēmumu atteikties no digitālo aktīvu treidinga, plāno atgriezties pie šī jautājuma izskatīšanas nākamo divu gadu laikā, 45% plāno to izdarīt sešu mēnešu laikā.

“Pašreizējā kriptovalūtu treidinga tirgū mēs esam identificējuši divas galvenās šķirtnes. Pirmā stiepjas starp firmām, kas strādā ar tradicionālajām finansēm, un kompānijām, kuras specializējušās kriptovalūtu tirdzniecībā. Tradicionālo kompaniju, kuras tirgo digitālos aktīvus, klātbūtne bieži vien aprobežojas ar tradicionālajiem bitkoinu derivatīvu tirgiem – tādiem kā CME, tikmēr kriptovalūtās specializējušās kompānijas tirgojas plašākos tirgos”, – pētījuma rezultātus komentējis Acuiti dibinātājs un rīkotājdirektors Villijs Mitings

Viņš piebilda, ka tajā pašā laikā vērojama neatbilstība starp pieprasījumu paplašināt klātbūtni digitālo aktīvu tirgū un treidinga pakalpojumu sniedzēju vēlmi vai spēju piedāvāt šādu piekļuvi.
Viens no galvenajiem pētnieku novērojumiem bija tāds, ka kompānijas, kas tirgojas daudzās biržās, ir bijušas ienesīgākas – salīdzinot ar tām, kas ierobežo savu klātbūtni ar vienu vai divām platformām.

Acuiti saka, ka tas izskaidro plašāka spektra piedāvājumu pieprasījumu, tomēr vairums pakalpojumu piegādātāju nelabprāt piedāvā piekļuvi tirgum, kas lielākoties joprojām ir neregulējams.
Dažas biržas – piemēram, Bitstamp – ir saņēmušas licences, kas tām ļauj veikt darbību Eiropas Savienības teritorijā kā maksājumu pakalpojumu sniedzējam, vai atbilstošu licenci Ņujorkas štatā (BitLicense).

Turpmāko izaugsmi šajā tirgū vajadzētu stimulēt iniciatīvām, kas vērstas uz skaidrāku regulējošās struktūras izveidošanu ASV, ES un Lielbritānijā, – uzskata pētnieki.

“Digitālo aktīvu treidinga nākotne, visticamāk, būs fragmentēta – iespējas radīs gan pati tirgus struktūra, gan arī tirgus kustības. CME un tradicionālie derivatīvu tirgi pastāvēs paralēli regulējamām digitālo aktīvu biržām, izveidojot dinamisku treidinga tirgu”, – piebilda Villijs Mitings

Atgādinām – 2019. gada beigās Grayscale Investments pētnieki atklāja, ka – neraugoties uz vispārpieņemto uzskatu par vīriešu dominēšanu kripto industrijā – 43% investoru, kurus interesē pirmā kriptovalūta, ir sievietes.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top