Visas ziņas

Nosaukts Petro publiskās tirdzniecības sākuma datums

 

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro nacionālajā radio un televīzijā sniedzis vairākus paziņojumus par kriptovalūtu Petro

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro nacionālajā radio un televīzijā sniedzis vairākus paziņojumus par kriptovalūtu Petro. Strīdīgās kriptovalūtas publiskās tirdzniecības sākums tiek plānots 5. novembrī.

Saskaņā ar paziņojumu Venecuēlas valdības vietnē – lietotāji beidzot var apmeklēt Petro oficiālo vietni un pat lejupielādēt maku no Google Play.

Maduro precizējis, ka pēc  1. novembra virtuālā valūta būs pieejama sešās starptautiskās biržās. Tomēr nav skaidrs – kādas tieši biržas ir domātas. Atgādinām, ka dažas platformas jau ir pasludinājušas jauno monētu par krāpniecisku.

Prezidents arī norādījis, ka 29. oktobrī – dažas dienas pirms Petro publiskās tirdzniecības uzsākšanas – notiks tikšanās ar maineriem un kriptovalūtu ekspertiem.

Viņš atgādināja, ka par Petro tiks pārdota Venecuēlas nafta. Pēc viņa teiktā – 51% naudas masas izvietos speciālā kriptovalūtu aktīvu krātuvē, bet pārējie 49% būs publiski pieejami.

Tiek ziņots, ka Petro strādās uz sava valdības blockchain. Kā raksta Epoch Times:

Petro cena par 50% būs atkarīga no naftas cenas, par 20% no zelta cenas, par 20% no dzelzs cenas un par 10% no dimantu cenas.

Jauna vietne un maks

Valdības oficiālajā vietnē tiek apstiprināts, ka Petro izmanto visdrošāko hash algoritmu X11 un monētu aizsargā algoritmu PoW un PoS hibrīds.

Tur arī sniegts digitālās valūtas oficiālais white paper, kuru Venecuēlas valdība cenšas pozicionēt kā “investīciju opciju, ietaupījumu mehānismu un apgrozības/maksājumu līdzekli”.

Dokumentā norādīts, ka 5. novembrī valdība laidīs klajā 100 milj. premainotus Petro par cenu 60$.

Materiāla sagatavošanas brīdī maka Petro reitings Google Play bija 4,2 ar 158 atsauksmēm. Vieni raksta, ka tā ir lielisks soft, kamēr citi uzskata, ka maks nav drošs un tas ir “jānopulē”.

Vai tas viss nav krāpniecība?

Daži Petro saskata instrumentu pret Amerikas sankcijām, bet pastāv arī versija, ka tā ir krāpnieciska monēta.

Un arvien vairāk ekspertu uzskata, ka Petro diezin vai dos vēlamo ekonomisko rezultātu. Piemēram, izdevums Wired nodēvējis centienus piesaistīt bolivāru pie Petro par “pilnīgu absurdu”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top