Tehnoloģijas

Philips monitori pievienojas zaļajai koalīcijai un paplašina jaunāko atkritumu samazināšanas pakalpojumu iespējas

Philips monitori pievienojas zaļajai koalīcijai un paplašina jaunāko atkritumu samazināšanas pakalpojumu iespējas

MMD, vadošais Philips monitoru displeju speciālists un zīmola licences partneris, paziņo par nākamo orientieri zīmola ceļā uz ilgtspējīgu monitoru tehnoloģiju. Philips monitori izmēģinājuma projektā sadarbojas ar globālo atkritumu kompensācijas pakalpojumu sniedzēju Closing the Loop, kas ir globāls zaļā iepirkuma pakalpojumu sniedzējs, un organizāciju TCO Development, kas ir  pasaulē vadošās IT ilgtspējības sertifikācijas TCO sertificēta organizācija,  kas darbojas ar mērķi, lai ilgtspējīgi samazinātu monitoru atkritumus.

Šis projekts ir viens no 8 izmēģinājuma projektiem, ko finansē PREVENT Waste Alliance, platforma apmaiņai un starptautiskai sadarbībai, kuras mērķis ir līdz minimumam samazināt atkritumu apjomu, novērst piesārņojumu un maksimāli palielināt resursu atkārtotu izmantošanu. Ar šo izmēģinājuma projektu Philips monitori atbalsta projektu, kas paplašina sertificētu risinājumu, kas padara elektroniku neitrālu attiecībā uz atkritumiem, tajā skaitā monitorus, nosakot jaunus standartus nozarē, jo pieprasījums pēc videi nekaitīgiem iepirkumiem arvien pieaug.

E-atkritumu izaicinājums

Elektroniskie atkritumi (E-atkritumi) ir viens no aktuālākajiem izaicinājumiem, ar kuriem mūsu sabiedrība šodien saskaras. Saskaņā ar Aprites ekonomikas paātrināšanas platformas (PACE) un ANO E-atkritumu koalīcijas ziņojumu1 katru gadu tiek radīti aptuveni 50 miljoni tonnu e-atkritumu, kas pārsvarā tiek nosūtīti uz Āfriku vai citiem jaunattīstības tirgiem. Turklāt ievērojams skaits lietotu monitoru tiek nosūtīti uz Āfriku atkārtotai lietošanai. Āfrikā lielākā daļa e-atkritumu netiek pienācīgi pārstrādāta atbilstošu iekārtu un resursu trūkuma dēļ. Ar tik mazām iebūvētām shēmas platēm, kas padarītu pārstrādi vērtīgāku, un iestrādātām ķīmiskām vielām, piemēram, svinu un dzīvsudrabu, datoru monitori jo īpaši tiek uzskatīti par pārstrādes un aprites ekonomikas problēmu. Tā rezultātā par galveno nepareizas ekrānu apstrādes cēloni tiek uzskatīts viens iemesls: nav iespējams gūt peļņu no to pareizas pārstrādes.

Uzkrājoties atkritumu poligonos, izmestie monitori rada ievērojamu risku gan cilvēku veselībai, gan videi, jo toksiskās sastāvdaļas un ķīmiskās vielas var nokļūt gruntsūdeņos, apdraudēt jūras vidi un piesārņot apkārt esošo zemi. Ilgstoša pārmērīga karstuma un saules iedarbība var izraisīt ķīmisko vielu iztvaikošanu gaisā, izraisot gaisa piesārņojumu un kaitējumu atmosfērai. Ņemot vērā aizvien pieaugošo elektronikas preču patēriņu, ir steidzami nepieciešami efektīvi risinājumi tam, kā rīkoties ar e-atkritumiem.

Philips monitori pievienojas zaļajai koalīcijai un paplašina jaunāko atkritumu samazināšanas pakalpojumu iespējas

Philips monitori: saskarē ar atkritumu kompensācijas izaicinājumu

Philips monitori sadarbojoties ar Closing the Loop (CTL) un TCO Development kopīgiem spēkiem tagad sper ilgtspējīgu soli e-atkritumu problēmas risināšanā. ECoN izmēģinājuma projektā Philips monitori atbalsta CTL un starptautisko partneru koalīciju, piemēram, pētniecības institūtu Öko-Institute e.V. un vietējos Nigērijas partnerus Verde Impacto, Hinckley Recycling un SRADev, lai paplašinātu pārbaudītu atkritumu kompensācijas shēmu, iekļaujot monitoru atkritumus un paplašināt sertifikāciju TCO Certified Edge, E-atkritumu kompensāciju.

Atkritumu kompensācija noslēdz elektronikas dzīves ciklu – par tādu samaksu, kas pievienota jaunas elektronikas pirkuma cenai, CTL sadarbojas ar vietējiem partneriem, lai savāktu nolietotās ierīces un droši pārstrādātu tās. Savāktie atkritumi tiek izmantoti, lai kompensētu jaunu ierīci; tas padara šo ierīci atkritumu ziņā neitrālu. Atgūtie materiāli pēc tam tiek izmantoti jaunu produktu ražošanā. Lai paplašinātu kompensācijas shēmu, iekļaujot tajā monitorus, CTL un Philips monitori sadarbojas ar Öko-Institut, vadošo neatkarīgo vides pētniecības un konsultāciju organizāciju, lai apliecinātu un apstiprinātu monitoru pārstrādes procesu. CTL nodrošina savākto atkritumu izsekojamību, nosūtīšanu un drošu pārstrādi, savukārt Öko-Institut koncentrējas uz vides un sociālajiem riskiem, kā arī uz stabilu pakalpojumu nodrošināšanu.

“Mūsu pasaule strauji mainās – gan tehnoloģiju, gan arī vides ziņā. Ar ECoN projektu mēs esam apņēmušies stāties pretī vienam no lielākajiem elektronikas nozares izaicinājumiem un atbalstīt izmēģinājuma projektu, kura mērķis ir risināt šo problēmu – ne tikai samazinot mūsu atkritumu atstātās pēdas, bet arī ieviešot sertificētu procesu – nosakot jaunus ilgtspējas standartus monitoru nozarei,” saka Stefans van Sabbens (Stefan van Sabben), Globālās KSA un ilgtspējas vecākā vadītāja MMD, Philips monitori

“Mēs esam patiesi priecīgi sadarboties ar Philips monitoriem, lai apliecinātu ka elektronisko atkritumu daudzuma samazināšana gan uzņēmējdarbībā, gan vides un sociālajā jomā ir pamatota. Ir lieliski, ka varam sadarboties ar partneri, kurš atbalsta mūsu motivāciju mainīt planētu uz labu un ir ir gatava uzņemties uzņēmējdarbību uz ilgu laiku, iesaistoties ECoN izmēģinājuma projektā, finansējot likumīgu un atbildīgu e-atkritumu savākšanu un apstrādi jaunattīstības valstīs. Ar Philips monitoriem mēs esam pārliecināti, ka atkritumu kompensācijas paplašināšana attiecībā uz ekrāniem būs veiksmīga,” stāsta CTL dibinātājs un izpilddirektors Josts de Klīvers (Joost de Kluijver).

Atkritumu kompensācijas jēdziens jau ir publiskā iepirkuma norma un atzīts par videi draudzīgu jeb “atkritumu neitrālu” iepirkumu risinājumu tālruņiem, klēpjdatoriem un planšetdatoriem. Pēdējo astoņu gadu laikā CTL ir novērsusi vairāk nekā 3 miljonu mobilo tālruņu nokļūšanu izgāztuvēs, tos droši savācot un pārstrādājot, tādējādi sniedzot atbalstu vairāk nekā 2000 cilvēkiem iegūt papildu ienākumus, nodrošinot drošu nodarbinātību.

Pilotprojekta mājaslapa.

Šo projektu finansē PREVENT Waste Alliance, Vācijas Federālās ekonomiskās sadarbības un attīstības ministrijas (BMZ) iniciatīva. Plašāka informācija šeit.

Uzziniet vairāk par Philips monitoru zaļajiem monitoriem.

Par MMD

Nīderlandē reģistrētā uzņēmuma MMD-Monitors & Displays Holding BV (“MMD”) galvenais birojs atrodas Amsterdamā, un tas pilnībā pieder TPV Technology Limited (“TPV”), kas ir viens no pasaules vadošajiem monitoriem un LCD  televizoru ražotājiem.
MMD-Monitors & Displays Holding BV (“MMD”) tur ekskluzīvas tiesības uz Philips firmas LCD displeju tirgošanu un pārdošanu visā pasaulē zem Koninklijke Philips N.V. zīmola licences. Apvienojot Philips zīmola vēstījumu ar TPV kompetenci displeju ražošanā, MMD izmanto ātru un mērķētu pieeju inovatīvu produktu ienākšanai tirgū.

Par Closing the Loop

Closing the Loop ir sociāls uzņēmums, kas piedāvā videi draudzīgus priekšlikumus attiecībā uz atkritumu neitrālām tehnoloģijām. Šis 2012. gadā dibinātais, godalgotais un pozitīvu ietekmi radošais uzņēmums sadarbojas ar tehnoloģiju nozari un NVO kopienu un ir iesaistīts pētniecībā (aprites princips, atkritumu samazināšana un neformālu kopienu pilnvarošana). Closing the Loop palīdz tehnoloģiju lietotājiem un tirgotājiem visā pasaulē spert pirmo soli ceļā uz ilgtspējīgu patēriņu, izmantojot pragmatisku, pozitīvu un uz vērtībām orientētu servisu, ko sauc par atkritumu kompensāciju.

Par TCO Certified

Ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi TCO Certified ir pasaulē vadošais IT produktu ilgtspējas sertifikāts. Mūsu visaptverošie kritēriji ir izstrādāti tā, lai veicinātu sociālo un vides atbildību visā produkta dzīves ciklā. Atbilstība 11 produktu kategorijās, tostarp displejiem, datoriem un mobilajām ierīcēm, tiek neatkarīgi pārbaudīta gan pirms, gan pēc sertifikācijas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top