Visas ziņas

F2Pool notestējis Ethereum maininga jauno ASIC maineri Phoenix

Maininga pūla F2Pool darbinieki notestējuši algoritma Ethash jauno ASIC maineri ar nosaukumu Phoenix, ko izstrādājusi Ķīnas kompānija Linzhi.

F2Pool apskats parāda, ka Phoenix strādā ar jaudu 2733 megahash sekundē (MH/s) ar enerģijas patēriņu aptuveni 3000 W stundā. Testa rezultāts bija augstāks par Linzhi paziņoto veiktspēju (2600 MH/s).

Vēl viens Ethash ASIC maineris – InnoSilicon A10 Pro, kas tiek uzskatīts par visefektīvāko iekārtu tirgū, izdod 700 MH/s ar enerģijas patēriņu 1300 W stundā.

Lai gan tests parādīja ievērojamu veiktspējas palielinājumu – Canaan bijušā tehniskā direktora Čen Minoma dibinātā Linzhi vēl nav atklājusi mainera cenu un sērijveida ražošanas laiku.

Linzhi Telegram kanāla administrators Verners Almesbergers komentārā The Block teica, ka kompānija tikai nesen ir nosūtījusi testēšanai vairākus paraugus. “Mums vēl nav masveida ražošanas, un mūsu loģistika ir pārslogota, apstrādājot tās ierīces, kuras mēs tagad sūtām”, – viņš piebilda.

F2Pool apskatā teikts, ka Phoenix mainerim ir 4,4 GB operatīvā atmiņa. Tas nozīmē, ka testa specifikācijā Phoenix modelis varēs piedalīties Ethereum mainingā vēl gadu.

Kopā ar hashrate atmiņas apjoms ir vēl viens svarīgs kritērijs, lai ierīce – GPu vai ASIC – varētu mainot Ethash algoritmā. Atšķirībā no bitkoina maininga, kas paļaujas tikai uz hashrate, Ethash algoritms pieprasa, lai maineris mijiedarbotos ar tā dēvētā vērstā acikliskā grafa failiem (Directed Acyclic Graph, DAG).

DAG failu lielums Ethereum palielinās ik pēc 30 000 blokiem un tagad ir 3,984 GB. Saskaņā ar Ethereum maininga pūla Sparkpool novērtējumu – 30. decembrī DAG lielums pārsniegs 4 GB, pēc tam iekārtas, kuru atmiņa ir mazāka par 4 GB, nevarēs mainot Ethereum blokķēdē – neatkarīgi no tā skaitļošanas jaudas.

Linzhi vēl nav paziņojusi par Phoenix publisku tirdzniecību, tāpēc nav zināms – kā kompānija plāno palielināt atmiņas apjomu, lai pagarinātu modeļa kalpošanas laiku.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top