Visas ziņas

Pieaugusi Baltijas iedzīvotāju ieguldījumu aktivitāte; pērn visbiežāk darījumi veikti ar “Tesla” akcijām

Pieaugusi Baltijas iedzīvotāju ieguldījumu aktivitāte; pērn visbiežāk darījumi veikti ar “Tesla” akcijām

Neraugoties uz pandēmiju un to, ka akciju tirgus vēsturē 2020.gads paliks atmiņā kā Covid-19 vīrusa izraisītās nenoteiktības gads, Latvijas un Baltijas iedzīvotāju vidū pieaudzis veikto ieguldījumu apjoms un visbiežāk darījumi veikti ar uzņēmuma “Tesla” akcijām, informēja “Luminor” sabiedrisko attiecību vadītāja Inese Kronberga.

Viņa atgādina, ka pērn daudziem investoriem vīrusa izraisītais satraukums lika vilkt paralēles ar 2008.gada finanšu krīzi, tomēr pēc straujās lejupslīdes akciju tirgus tikpat ātri atkopās un pat sāka augt. Pēc darījumu skaita augšgalā 2020.gadā bija uzņēmuma “Tesla” akcijas, kam seko Vācijas elektronisko maksājumu apstrādātājs “Wirecard”, viens no pasaulē lielākajiem premium klases automašīnu ražotājiem – “Daimler”, Covid-19 vakcīnas izgudrotājs – “Pfizer” un ASV tehnoloģiju gigants – “Apple”, liecina platformas “Luminor Investor” dati.2020.gadā Baltijas investori “Luminor” platformā visapjomīgākos darījumu veica ar ASV elektrisko spēkratu ražotāja “Tesla” akcijām, kopējam darījumu apjomam sasniedzot 21 miljonu eiro. Bankā skaidro, ka šis uzņēmumam bija ļoti veiksmīgs gads, jo kopš 2020. gada sākuma “Tesla” akciju vērtība ir palielinājusies deviņas reizes – no 90 ASV dolāriem par akciju līdz 850 ASV dolāriem pašlaik.Populārāko vērtspapīru, pēc darījuma apjoma, pirmajā trijniekā atrodas arī “Vorenam Bafetam” (“Warren Buffett”) piederošā uzņēmuma “Berkshire Hathaway Inc.” un ASV tehnoloģiju giganta “Apple” akcijas, ar investoru veiktajiem darījumiem attiecīgi 13 miljoni un 12 miljoni eiro apmērā.

Vienlaikus “Luminor” atgādina, ka jebkurš ieguldījums ir saistīts ar risku un var radīt gan peļņu, gan zaudējumu. Tāpēc ieguldītājiem ir rūpīgi jāizvērtē sava finansiālā situācija, lai izprastu saistītos riskus un nodrošinātu savas situācijas atbilstību pirms jebkādu ieguldījumu veikšanas, ieguldījumu pārtraukšanas vai jebkādu darījumu slēgšanas.

“Ieguldītājs uzņemas atbildību par pieņemtajiem ieguldījumu lēmumiem, tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas ir jāiepazīstas ar visiem dokumentiem, piemēram, fondu prospektiem, finanšu instrumentu prospektiem, finanšu instrumentu un ar tiem saistīto risku aprakstiem, kā arī ar citiem ieguldītāju aizsardzības dokumentiem,” atgādina bankā.

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka “Nordea Bank” un DNB apvienotā banka “Luminor Bank”, savukārt 2019.gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo “Luminor Bank” pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija “Blackstone”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top