Visas ziņas

Pieci jautājumi uzņēmumam pirms izvēlēties ilgtermiņa auto nomu vai pilna servisa līzingu

Pieci jautājumi uzņēmumam pirms izvēlēties ilgtermiņa auto nomu vai pilna servisa līzingu

Ir vairākas iespējas, kā uzņēmumam veidot savu autoparku, un viena no tām ir izvēlēties transportlīdzekļus no auto nomas uzņēmuma. Bet ko iepriekš nepieciešams apdomāt, ja esi nolēmis par labu ilgtermiņa nomai vai pilna servisa līzingam? Automašīnu nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs “Avis” apkopojis piecus jautājumus, ko uzņēmumam izsvērt pirms pakalpojuma izvēles.

“Uzņēmumiem autoparka veidošana un uzturēšana bieži vien ir izaicinājums, jo nepietiek vien izvēlēties un atrast piemērotāko risinājumu, pēc tam ikdienā jānodrošina arī efektīva transporta līdzekļu uzturēšana un apkope. Tieši tāpēc uzņēmumi arvien biežāk izvēlas ilgtermiņa nomu vai pilna servisa līzingu, un novērtē iespēju visus ar automašīnu uzturēšanu saistītos jautājumus uzticēt pakalpojuma sniedzējam,” stāsta “Avis” līzinga departamenta vadītāja Daina Kantāne, papildinot, ka patlaban klientu vidū pieprasītākās ir “Toyota”, “Volkswagen” un “Škoda” markas automašīnas.

Cik ilgu periodu automašīna nepieciešama?

Ilgtermiņa noma būs piemērotākā, ja automašīna nepieciešama uz īsāku laiku, piemēram, sākot no viena mēneša līdz diviem gadiem. Nomas periods ir elastīgs – automašīnu iespējams atgriezt, kad vēlas. Savukārt pilna servisa līzings būs izdevīgāks, ja plānojat automašīnu izmantot no diviem līdz pieciem gadiem, jo ikmēneša fiksētais maksājums būs zemāks nekā ilgtermiņa nomai.

Vai vajadzīga viena vai vairākas automašīnas?

Griežoties pie pakalpojuma sniedzēja, vēlams saprast, cik automašīnas būs nepieciešamas. Izvēloties pilna servisa līzingu un pasūtot piecas vai vairāk automašīnas, iespējams iegūt apjoma atlaidi.

Kādām vajadzībām automašīna nepieciešama?

Atkarībā no uzņēmuma darbības jomas var būt nepieciešamas dažādas automašīnas. Piemēram, ja bieži nākas pārvadāt lielas lietas, piemērotāks būs SUV vai mikroautobuss. Savukārt klientu apkalpošanas uzņēmumam – komfortabls pasažieru auto. Nepieciešamības gadījumā automašīnu varēs izmantot arī citi uzņēmuma darbinieki.

Kāda automašīna uzņēmumam būtu piemērotākā?

Uzņēmumam iepriekš jādefinē, kāda zīmola un kādas kategorijas automašīnas ir nepieciešamas, kā arī – kādu dzinēju un komplektāciju vēlas. Pilna servisa līzinga klientiem ir iespēja pasūtīt vēlamo automašīnu no oficiālajiem dīleriem Latvijā. Savukārt ilgtermiņa nomā transportlīdzeklis jāizvēlas no nomas uzņēmuma rīcībā esošajām automašīnām.

Kādas ir finanšu iespējas un budžets?

Svarīgi saprast un apdomīgi izvērtēt savas finanšu iespējas. Ja vajadzības un vēlmes pārsniedz budžetu, iespējams piemeklēt līdzvērtīgu transportlīdzekli, apskatot citus automašīnu modeļus un komplektācijas. Tas palīdzēs ietaupīt un palielināt ikmēneša finanšu iespējas.

Par “Avis”

Automašīnu nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs “Avis” Latvijā darbojas jau 30 gadus, un ir viens no lielākajiem tirgus dalībniekiem, piedāvājot gan īstermiņa, gan ilgtermiņa auto nomu, kā arī auto līzinga pakalpojumus visdažādākajām klientu vajadzībām. Ar vairāk nekā 11000 automašīnu nomas vietām visā pasaulē, kā arī dažādu auto un minibusu nomas un līzinga risinājumiem, uzņēmuma klientu vidū ir gan juridiskas personas, gan privātpersonas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top