BitCoin

Venecuēla izstrādā risinājumu piekļuvei bitkoina tīklam bez interneta

Venecuēla izstrādā risinājumu piekļuvei bitkoina tīklam bez interneta

Venecuēlas izstrādātāju komanda mēģina radīt risinājumu Locha, kas ļaus veikt bitkoina transakcijas bez piekļuves internetam.
Risinājums tiek izstrādāts projekta Locha Mesh ietvaros un to vada organizācijas Bitcoin Venezuela dalībnieks Rendi Brito. Latīņamerikas republikā pieaug BTC pieprasījums, tomēr Venecuēlas plašās krīzes dēļ bieži rodas pārtraukumi energoapgādē un interneta savienojumā.

Komanda izstrādā divas ierīces – Turpial un Harpia, ar kurām jebkurš cilvēks varēs pieslēgties bitkoina tīklam, izmantojot garos radioviļņus. Turpial ir vienkārša radioraidītāja versija, kas darbojas līdz divu kilometru attālumā.
Harpia ir radio modulis, kuru var pievienot nelielam datoram. Abas ierīces var strādāt ar bateriju. Paredzams, ka ar šīm ierīcēm varēs piekļūt BTC tīklam, kā arī citām platformām, piemēram – Monero.

Saskaņā ar Rendi Brito sacīto – šādu aprīkojumu varēs izmantot ne tikai venecuēlieši, bet arī citu valstu pilsoņi, kuriem rodas grūtības, piekļūstot globālajam tīmeklim. Par šo izstrādi jau ieinteresējas Irānā.
Sākotnēji komanda plānoja prezentēt savu risinājumu 2020. gada otrajā pusē, taču finansējuma trūkuma dēļ, visticamāk, darbu pabeigt laikā nebūs iespējams.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top