Tehnoloģijas

Piektdaļa darbinieku ir palaidusi garām zvanu, izliekoties, ka ierīces atjauninās

Piektdaļa darbinieku ir palaidusi garām zvanu, izliekoties, ka ierīces atjauninās

Foto: Pixabay

21 % darbinieku apstiprināja, ka, lai nebūtu jāpiedalās zvanā vai sapulcē, viņi ir izlikušies, ka ierīces instalē atjauninājumus. Šāds attaisnojums ir ticams, jo programmatūras atjauninājumi var traucēt darbu  trešdaļa (35 %) darbinieku apgalvo, ka atjauninājumu dēļ ir gadījies nokavēt zvanu. Tas ir konstatēts „Kaspersky” pasūtītajā nesenajā pētījumā, kurā noskaidrota darbinieku attieksme un ieradumi attiecībā uz atjauninājumiem.

Biežas tikšanās dažkārt tiek uztvertas par vienu no nepatīkamākajām parādībām biroja ikdienā. Pāreja uz tāldarbu un virtuālu saskarsmi nav atrisinājusi problēmu, jo videozvani nogurdina un darba dienas beigās ļaudis jūtas vēl piekusušāki. „Kaspersky” nesenais pētījums liecina, ka daži darbinieki ir atraduši attaisnojumu kādu zvanu izlaišanai — viņi izliekas, ka atjaunināšanas dēļ nevar izmantot darba ierīces.

Kolēģi var noticēt aizbildinājumam, jo paši var būt saskārušies ar nepieciešamību atjaunināt ierīci. Papildus izlaistām sapulcēm 37 % darbinieku ir zaudējuši daļu nesaglabāta darba vai datu, kad PC vai klēpjdators restartējas pēc atjauninājumu instalēšanas.

Kopumā darbinieki šo ierīces dīkstāvi mēdz uzskatīt par iespēju prokrastinēt — 27 % respondentu atzīst, ka ir instalējuši atjauninājumus, lai apzināti izšķiestu darba laiku. Tomēr darbiniekiem lielākoties nepatīk, ja darbs tiek pārtraukts, tāpēc 65 % vēlas, lai atjaunināšana notiktu ārpus darba laika un viņi turpinātu produktīvi strādāt.

„Parasti atjauninājumi tiek lejupielādēti darba laikā klusajā režīmā un neietekmē darbu, tomēr, lai tos ieviestu sistēmā, ierīce ir jārestartē. Protams, dažus darba jautājumus nevar atlikt, tāpēc parasti lietotājam ir iespēja restartēt ierīci noteiktā laikposmā. Kā redzam, daļa vai nu palaiž garām šādus paziņojumus, vai arī nevēlas to darīt, tāpēc obligātā restartēšana var notikt visnepiemērotākajā brīdī — tieši pirms svarīga zvana vai garas e-vēstules rakstīšanas laikā,” komentē „Kaspersky” IT pakalpojumu un aktīvu grupas vadītājs Jegors Harčenko.

Lai atjaunināšana būtu parocīga gan darbiniekiem, gan IT administratoriem, „Kaspersky” iesaka IT nodaļām rīkoties šādi.

  1. Ieplānot atjaunināšanu tuvāk darba dienas beigām, kad ierīces joprojām ir ieslēgtas un var lejupielādēt vajadzīgos atjauninājumus, bet darbinieku aktivitāte parasti ir mazāka.
  2. Ja iespējams, izmantot attālo aktivizēšanu. Šī tehnoloģija ļauj ieslēgt darbstacijas, izmantojot tīklu, lai atjauninājumus varētu lejupielādēt ārpus darba laika.
  3. Iedalīt lietotājus vairākās grupās, ieskaitot testa grupu. Atjaunināt tās pa vienai, lai IT nodaļa var ikvienam laikus palīdzēt, ja gadās kļūme.
  4. Informēt personālu par automātiskās saglabāšanas funkciju, kas ir pieejama dažās biroja darba produktivitātes paaugstināšanas programmatūrās, — tā automātiski saglabās visas izmaiņas.
  5. Ieinstalēt galiekārtu aizsardzības risinājumu ar ielāpu pārvaldības līdzekļiem. Turklāt uzvedības noteikšanas un mūķu profilakses tehnoloģijas neļauj ļaundariem izmantot neaizlāpītas drošības problēmas.

Viss pārskats skatāms, noklikšķinot uz šīs saites.

Par aptauju

2021. gada aprīlī „Kaspersky” uzdeva „Savanta” veikt 15 tūkstošu respondentu tiešsaistes aptauju, lai izpētītu ierīču atjaunināšanas tendences. Izlasē bija iekļauts 1000 respondentu no Apvienotās Karalistes, Francijas, Vācijas, Itālijas un Spānijas, kā arī 500 respondentu no ASV, Nīderlandes, Austrijas, Portugāles, Rumānijas, AAE, Turcijas, Dienvidāfrikas, Ķīnas, Indijas, Austrālijas, Brazīlijas, Meksikas, Argentīnas, Kolumbijas, Čīles, Peru un Krievijas. Visi aptaujātie personiskajā vai darba dzīvē izmantoja PC, viedtālruni un/vai planšetdatoru, un 76 % no viņiem bija nodarbināti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top