Tehnoloģijas

Piepūšams elektriskais velosipēds Poimo (Video)

Piepūšamais elektriskais velosipēds

Foto: Kawahara Laboratory

 

Apnikuši visi iespējamie elektriskie skrejriteņi un velosipēdi? Vēlaties kaut ko interesantu? Tokijas universitātes darbinieki prezentējuši piepūšama elektriskā velosipēda Poimo koncepciju, kas salocītā viedā ietilpst mugursomā.

Šī transportlīdzekļa korpuss izgatavots no termoplastiska poliuretāna. Tāda forma neradās uzreiz: veidotāji eksperimentēja – viena no versijām vispār bija dīvāns ar ritenīšiem. Varbūt arī to mēs redzēsim – kāpēc gan nepaņemt to līdz atpūtā, kad viss būs kārtībā?

Lai piepūstu spilvenu uz riteņiem, nepieciešama tikai minūte. To var izdarīt gan ar manuālo, gan elektronisko pumpi. Var iebilst, ka arī pumpis jāstiepj līdzi – taču tas viss ir sīkums, un jau sen pastāv kompakti risinājumi.

Pēdējais montāžas solis – jānostiprina ritenīši, akumulators, bezvadu vadības rokturi un dzinējs. Ja pats spilvens sver 2,3 kg, tad viss pārējais – 5,5 kg. Sola, ka galīgajā versijā visas konstrukcijas svars būs mazāks.

Japāņiem tika piedāvāts izmēģināt Poimo, un daudzi bija sajūsmā: velosipēds bija blīvs, ērts un pietiekami kompakts. Tagad veidotāji strādā, lai uzlabotu Poimo (samazinātu svaru, vienkāršotu konstrukciju un palielinātu drošību) – pēc galīgās versijas paziņošanas būs zināma cena un pārdošanas sākuma datums.

Video – piepūšams elektriskais velosipēds Poimo

Avots: Youtube Kawahara Laboratory

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top