Tehnoloģijas

Pieteikšanās “Sony World Photography Awards” fotogrāfiju konkursam 2023. gadā ir atklāta

 

Pieteikšanās “Sony World Photography Awards” fotogrāfiju konkursam 2023. gadā ir atklāta

Sākot no šī gada 1. jūnija ikviens var pieteikties “Sony World Photography Awards” fotogrāfiju konkursam. Pasaules fotogrāfijas organizācijas rīkotais konkurss notiek jau sešpadsmito reizi, un pieteikties bez maksas var mājaslapā Worldphoto.

Uzvara šajā konkursā fotogrāfiem sniedz plašas iespējas visā pasaulē, tai skaitā iespēju izstādīt savus darbus pasaulē zināmās izstāžu zālēs. Kompānija Sony atbalsta šo konkursu, lai palīdzētu turpināt fotogrāfijas kultūras attīstību, radot globālu platformu mūsdienu talantiem. Iesniegtos darbus anonīmi vērtē žūrija, kuras sastāvā ir nozares vadošie profesionāļi.

Fotogrāfi visā pasaulē ir aicināti pieteikties 4 konkursa kategorijās: profesionālā (tiek vērtētas 5 – 10 viena autora fotogrāfijas, kuras iedalās desmit tematiskajās kategorijās), brīvā (katrs autors var iesniegt vienu fotogrāfiju, kas tiek iekļauta vienā no desmit tematiskajām kategorijām), jaunatnes (ar savām fotogrāfijām dalās jaunieši līdz 19 gadu vecumam) un studentu kategorija (studenti no visas pasaules, kas apgūst fotogrāfijas mākslu, piedalās ar saviem attēliem).

Papildu iepriekš minētajām kategorijām tiek rīkotas arī dažādas balvu iniciatīvas – konkursa Nacionālā un reģionālā balva, Latīņamerikas profesionālā balva un Alfa sieviešu balva.

Pagājušā gada konkursā laurus šajā konkursā plūca divi Latvijas pārstāvji – brīvās kategorijas Nacionālo balvu ieguva rīdzinieks Viktors Rimarevs ar attēlu “Haze” jeb “Dūmaka”, kurā tika notverts mirklis, kad Baltijas jūras krastu bija pārņēmusi zemā migla, toties Alnis Stakle, profesionāls latviešu fotogrāfs un docētājs Rīgas Stradiņa universitātē, uzvarēja konkursa profesionālajā kategorijā ar attēlu kolāžu sēriju “Mellow Apocalypse” jeb “Maigā apokalipse”.

“Sony World Photography Awards” konkursam var pieteikties, sākot no 2022. gada 1. jūnija. Pilns konkursa un tā kategoriju apraksts ir atrodams šeit.

Fotogrāfiju iesniegšanas termiņi katrā no konkursa kategorijām:

 • Profesionālā: gada 13. janvāris, plkst. 16:00
 • Brīvā: gada 6. janvāris, plkst. 16:00
 • Studentu: gada 30. novembris, plkst. 16:00
 • Jauniešu: gada 6. janvāris, plkst. 16:00

Visu konkursa kategoriju uzvarētāji saņems balvā Sony digitālās attēlveidošanas aprīkojumu. Turklāt gada fotogrāfa titula ieguvējs saņems naudas balvu 25 000 dolāru apmērā, 5000 dolārus saņems gada fotogrāfs brīvajā konkursa kategorijā, un ilgtspējības balvas ieguvējs arī saņems 5000 dolārus.

Visi uzvarētāju un atlasīto fotogrāfu darbi tiks izstādīti ikgadējā “Sony World Photography Awards” izstādē Londonā un pēc tam tie būs redzami arī citās pasaules izstāžu zālēs. Uzvarētāju fotogrāfijas tiks publicētas arī ikgadējā konkursa grāmatā.

 1. gada konkursā ir paredzēti vairāki jaunumi:
 • Ilgtspējības balva

Šī gada konkursā tiek rīkota vēl viena balvu iniciatīva, kurā tiks  apbalvoti stāsti, cilvēki un organizācijas, kuru darbība izceļ vienu no Apvienoto Nāciju Organizāciju (ANO) vides ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Fotogrāfijās var tikt ietvertas klimata pārmaiņas, pievērsta uzmanība tehnoloģijām un ekoinovācijām, kā arī fotogrāfijās var būt attēlotas atsevišķas personas vai grupas, kuras cenšas panākt pārmaiņas ekoloģijas jomā.

Ilgtspējas balvas uzvarētājs iegūs naudas balvu un varēs prezentēt savu projektu “Sony World Photography Awards” izstādē Londonā. Visi fotogrāfi, kas piedalās profesionālajā kategorijā, ir tiesīgi iegūt šo balvu.

 • Gada fotogrāfa titula ieguvēja prezentācija
 1. gadā tiek papildināts balvu fonds galvenā titula “Gada fotogrāfs” ieguvējam. Papildu 25 000 dolāru naudas balvai, Sony digitālās attēlveidošanas aprīkojumam un iekļaušanai “Sony World Photography Awards” izstādē un grāmatā, šī gada konkursa uzvarētājs varēs prezentēt savu projektu nākamajā konkursa izstādē Londonā.

Šī iespēja ļaus fotogrāfiem turpināt attīstīt savu uzvarējušo projektu vai radīt pavisam jaunu darbu, iegūstot iespēju savu darbu izstādīšanai un karjeras izaugsmei.

 • Jauniešu kategorijas jaunais formāts
 1. gada konkursā jauniešu kategorijai būs citādāks formāts – varēs piedalīties ikviens, kurš ir jaunāks par 19 gadu vecumu, un iesniegt līdz 3 fotogrāfijām saistībā ar tēmu “Tava ikdiena”.

Jaunieši ir aicināti caur fotogrāfijām dalīties ar ainām no savas un apkārtējo cilvēku ikdienas. Neatkarīgi no tā, kādā fotogrāfijas žanrā vai tehnikā, jaunieši var attēlot rosīgu ielu, idillisku ainavu vai portretus – svarīgākais, lai jaunieši savās fotogrāfijās iekļauj unikālo skatījumu uz pasauli. Pēc tiesnešu vērtējuma tiks izvēlēti 10 jaunie fotogrāfi, kuri centīsies iegūt gada jauniešu fotogrāfa titulu.

 • Studentu kategorijas tēma

Šogad konkursa studentu kategorijas dalībnieki ir aicināti iesniegt savus darbus saistībā ar tēmu “Mainīgā pasaule”. Mūsdienu pasaule strauji mainās, un konkurss meklē jaunos fotogrāfus, kas varētu parādīt pozitīvus attīstības un progresa stāstus. Studenti savos darbos var vēstīt par vidi, tehnoloģijām, darbu un dzīvesveidu.

Piecos līdz desmit attēlos fotogrāfiem ir jāattēlo, kā viņi vai kāds, ko viņi dokumentē, reaģē uz apkārtējām izmaiņām. Attēlus var fotografēt ar jebkuru ierīci, uzņemt jebkurā stilā.

Par Sony World Photography Awards

Pasaules fotogrāfijas organizācijas dibinātais, starptautiski atzītais konkurss Sony World Photography Awards ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem pasaules foto kalendārā. 15. gadu jubilejā visiem pieejamais konkurss sniedz būtisku ieskatu mūsdienu fotogrāfijā, kā arī piedāvā vadošiem un topošiem māksliniekiem iespēju izrādīt savu darbu pasaules līmenī. Konkurss arī godina pasaules ietekmīgākos māksliniekus, ņemot vērā viņu ieguldījumu fotogrāfijas mākslas attīstībā. Šī gada atzinību ieguva kanādiešu fotogrāfs Edvards Burtinskijs (Edward Burtynsky); pie iepriekšējiem saņēmējiem ir Martins Parrs (Martin Parr), Viljams Eglestons (William Eggleston), Kandida Hofera (Candida Höfer), Nadavs Kanders (Nadav Kander), Gerhards Steidls (Gerhard Steidl) un Graciela Iturbide (Graciela Iturbide). Konkursa Sony World Photography Awards uzvarētāju darbi tiks izstādīti Londonas mākslas centrā “Somerset House”.

Par Pasaules fotogrāfijas organizāciju

Pasaules fotogrāfijas organizācija ir globāla platforma fotogrāfijas mākslas iniciatīvām.  Organizācija veido starptautisku foto nozares tīklu aptuveni 220 valstīs, veicinot informācijas apmaiņu fotogrāfu starpā, kā arī palielinot šī mākslas veida popularitāti un atzinību sabiedrībā. Visa gada garumā organizācija rīko dažādus pasākumus, tostarp Sony World Photography Awards, kas ir viens no pasaules vadošajiem fotogrāfu konkursiem, un PHOTOFAIRS – vadošu starptautisku mākslas gadatirgu, kas veltīts fotogrāfijai. Plašāku informāciju atradīsiet www.worldphoto.org

Instagram (@worldphotoorg), Twitter (@WorldPhotoOrg) un LinkedIn/Facebook (World Photography Organisation)

#sonyworldphotographyawards #swpa #swpanews

Par Sony Group Corporation

Sony Group Corporation ir radoša izklaides kompānija, kas balstās uz tehnoloģijām. No videospēļu un tiešsaistes tehnoloģijām līdz mūzikas, attēlu un elektronikas produktiem, kā arī attēlveidošanas un sensorajiem risinājumiem – Sony mērķis ir piepildīt pasauli ar emocijām, izmantojot radošuma un tehnoloģiju potenciālu. Plašāka informācija: www.sony.com/en

Par Sony Corporation

Sony Corporation ir atbildīga par elektroniskajiem produktiem un risinājumiem Sony Group organizācijā. Sony rada produktus un pakalpojumus priekš mājsaimniecības, izklaides, audio un attēla veidošanas un mobilajiem sakariem. Lai iegūtu plašāku informāciju, apmeklējiet vietni: www.sony.net

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top