Visas ziņas

Pilnīga kriptovalūtu regulācija Eiropas Savienībā tiks ieviesta līdz 2024. gadam

Eiropas Savienības iestādes līdz 2024. gadam izveidos jaunus regulēšanas noteikumus blokķēdes un kriptovalūtu jomā.

Foto: Sara Kurfeß/Unsplash.com

Eiropas Savienības iestādes līdz 2024. gadam izveidos jaunus regulācijas noteikumus blokķēdes un kriptovalūtu jomā. Par to ziņo Reuters, atsaucoties uz aģentūras rīcībā esošajiem dokumentiem.

Jaunie tiesību akti paplašinās virsgrāmatas tehnoloģijas un kriptogrāfijas izmantošanu finanšu nozarē.

Pašlaik 78% maksājumu euro zonā veic skaidrā naudā. Nepieciešamība veikt bezskaidras naudas maksājumus kļuva īpaši acīmredzama COVID-19 pandēmijas laikā.

Eiropas Komisija plāno izstrādāt stratēģiju, kas veicinātu plašāku digitālo aktīvu izmantošanu un izveidotu jaunus noteikumus, lai novērstu iespējamās normatīvu nepilnības.

Identifikācija un pārbaudes, kas saistītas ar naudas atmazgāšanas un teroristu finansēšanas novēršanu, kļūs par galvenajām prasībām.

Likumprojekta autori uzskata, ka jaunie noteikumi jāpieņem līdz 2024. gadam. Zibmaksājumu sistēmām līdz 2021. gada beigām jākļūst par normu.

Iepriekš plašsaziņas līdzekļos nonāca kriptovalūtas aktīvu likuma (MiCA) provizoriskā versija. Saskaņā ar dokumentu Eiropas Komisija ierosina izveidot tiesisko regulējumu kriptovalūtām, security tokeniem un stablecoiniem pēc analoģijas ar tradicionālo finanšu instrumentu prasībām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top