Visas ziņas

Kādus lēmumus pieņēmuši Pirl izstrādātāji pēc 51% uzbrukuma

Kādus lēmumus pieņēmuši Pirl izstrādātāji pēc uzbrukumu

14. oktobrī Pirl izstrādātāji fiksēja 51 procenta uzbrukumu kriptovalūtas tīklam. Uzreiz pēc uzlaušanas konstatēšanas ķērās pie tā seku labošanas un tostarp drošības labad palūdza biržām iesaldēt makus. Ar problēmu nolēma cīnīties divos etapos, ko apvienoja ar koda nosaukumu Hulk. Sākumā grasījās veikt fork, bet pēc tam – atjaunināt masternodes. Taču tas neglāba no zaudējumiem. Gaisā palika karājoties nedaudz mazāk par 2 miljoniem monētu.

Savās domās darbinieki dalījās Pirl oficiālajā blogā Medium. Pēc viņu teiktā – tīkls patiešām tika pakļauts 51 procenta uzbrukumiem un dubultiem izdevumiem, bet problēmu sāka risināt “drīz pēc atklāšanas”. Tostarp hakeris vienalga paspēja nozagt 1 961 500 monētas. Pēc šodienas kursa summa ekvivalenta 158 tūkstošiem dolāru.

Ļaundaris apmainīja monētas pret bitkoiniem un tās izvadīja caur Cryptopia.

Pastāv divi veidi, kā normalizēt situāciju.

  • Cryptopia var koriģēt bilances atbilstoši divreiz patērētam PIRL apjomam. Tas izraisīs lietotāju līdzekļu zaudēšanu.
  • Izstrādātāji ir gatavi izveidot vienu superbloku, kas skars visus kopienas dalībnieku kontus un tajā pašā laikā atjaunos zaudētās monētas uzbrukumā cietušajās adresēs. Citiem vārdiem sakot – uzzīmēs naudu no nekā.

Kā apgalvo projekta autori, izstrādātāju fondā joprojām ir monētas, bet ar tām nepietiek zaudējumu segšanai. Tāpēc viņi sliecas uz otro variantu. Programmētāji veiks fork, izveidos nepieciešamo summu PIRL kompensācijai un it kā pat novērsīs tamlīdzīgus uzbrukumus nākotnē.

Procedūru sola padarīt caurspīdīgu – lietotāji varēs monitorēt monētu izveidošanas procesu un to turpmāko nosūtīšanu uz Cryptopia. Superbloks piešķirs nulles vērtību 825 tūkstošiem monētu no ļaunprāšu krājumiem un pievienos 1,1 miljonu PIRL, ko pārdeva biržā.

1,96 miljoni pārdoto monētu jau ir ietekmējuši tirgu pēc realizācijas Cryptopia. Izstrādātāji apliecina, ka superbloks ne tikai nekļūs par inflācijas iemeslu, bet arī it kā nodrošinās 825 tūkstošu hakera monētu deflāciju.

Iemesls ir kļūdaina bloka ieguves ātruma nobīde no 13 līdz 18 sekundēm, kas notika pēc sarežģītības algoritmu maiņas blokā ar numuru 2 000 000. Šai laikā tīklā parādījās par 142 734 blokiem mazāk, nekā bija jābūt. Un tas ir vienāds ar deflāciju 1 427 342 monētu PIRL ekvivalentā no nosauktā augstuma.

Autori beigās pievienojuši abstraktus spriedelējumus par grūtībām, kādas komandai nāksies pārvarēt. Tomēr tīkla problēmu risināšanas perspektīvas ir miglā tītas. Lieta tāda, ka monētu izstrādātāji nekādā veidā nesadarbojas ar maininga pūlu īpašniekiem. Pēdējie par tuvojošos uzbrukumu var uzzināt iepriekš – sakarā ar ilgstošu bloku trūkumu vai arī uncle bloku pārpilnību. Slikta zīme būs arī jaudu akumulācija vienā adresē.

Pūla 2Miners izstrādātāji apstiprinājuši problēmas esamību. Par nenormālo situāciju maineri sūdzējušies jau 7. oktobrī. Tad no 64 blokiem 40 procenti bija orfani.

Bet tā kā izstrādātāji nesadarbojas – tad 51 procenta uzbrukumi droši vien turpināsies. Un jaunais superbloks diezin vai būs pēdējais.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top