Visas ziņas

Pirmā 3D printējamā māja Vācijā

Pirmā 3D printējamā māja Vācijā

Foto: Publicitātes

Uzņēmums “Peri” Bekumā, Ziemeļreinā-Vestfālenē, būvē Vācijā pirmo 3D printējamo dzīvojamo māju. Divstāvu savrupmāja ar apmēram 80 kvadrātmetru dzīvojamo platību katrā stāvā tiek būvēta, nevis parastajā veidā, bet printēta ar 3D būvniecības printeri.

Šo būvniecības metodi Vācijā izmanto pirmo reizi, un pēdējās nedēļās un mēnešos tā ir pilnībā apstiprināta normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, informē uzņēmums. Inženieru birojs “Schießl Gehlen Sodeikat” atbalstīja koncepcijas izstrādi apstiprinājuma iegūšanai, bet attiecīgo sertificēšanas testu plānošanu un izpildi veica Minhenes Tehniskā universitāte.

Ziemeļreinas-Vestfālenes federālā zeme atbalsta 3D būvniecības printēšanas projektu Bekumā sava “Innovatives Bauen” (novatoriskās būvniecības) attīstības plāna ietvaros.

Ziemeļreinas-Vestfālenes pavalsts valdība sniedz īpašu atbalstu ieguldījumiem būvniecības inovāciju attīstībai: 3D mājas celtniecībai subsidēti 200 000 eiro.

3D printējamās dzīvojamās mājas būvniecība Bekumā ir pavērsiens 3D būvniecības printēšanas tehnoloģijā,” saka “Peri” inovāciju un mārketinga direktors Tomass Imbahers. “Esam pilnīgi pārliecināti, ka būvniecības printēšana dažos tirgus segmentos turpmākajos gados kļūs arvien nozīmīgāka un tai ir ievērojams potenciāls. Šobrīd Vācijā tiek izstrādāti jauni dzīvojamo māju printēšanas projekti.”

3D būvniecības printēšana būtiski maina to, kā mēs būvējam, un dzīvojamo māju celtniecības procesu. Tā kā šī ir pirmā šāda veida ēka, mēs cenšamies printēt lēnāk nekā tas faktiski būtu iespējams,” saka “Peri” ražošanas un piegādes ķēdes direktors Leonards Braigs. “Mēs vēlamies izmantot iespēju gūt papildu pieredzi ikdienas darbībā, jo tas palīdzēs efektīvāk izmantot mūsu tehnoloģiju izmaksu samazināšanas potenciālu nākamajā printēšanas projektā.”

būvē Vācijā pirmo 3D printējamo dzīvojamo māju

Mājas projektu izstrādājis “Mense-Korte ingenieure + architekten” birojs pēc uzņēmuma “Hous3Druck” pasūtījuma.

Betona printēšanas process mums, projektētājiem, sniedz lielu brīvību ēku projektēšanā. Izmantojot parastās būvniecības metodes, tas būtu iespējams tikai ar lielām finansiālām izmaksām,” stāsta “Mense-Korte ingenieure + architekten” partneris arhitekts Valdemārs Korte. “Būvējot printējamo dzīvojamo ēku Bekumā, mēs demonstrējam būvniecības printēšanas procesa potenciālu. Mēs ticam printēšanas tehnoloģijas turpmākajai dzīvotspējai būvniecības nozarē, un mūsu plānos jau ir citi 3D printēšanas projekti,” viņš saka.

“Peri” printēšanai izmanto BOD2 tipa 3D printerus. Šī printēšanas tehnoloģija nāk no dāņu ražotāja “Cobod”. “Peri” lielāko daļu akciju “Cobod” uzņēmumā ieguva jau 2018.gadā. Bekumā izmantotais BOD2 printeris ir portālprinteris, kas nozīmē, ka printēšanas “galva” pārvietojas trijās plaknēs uz droši uzstādīta metāla rāmja. Līdz ar to ieguvums ir tas, ka printeris var pārvietoties pa rāmi un ieņemt jebkuru pozīciju konstrukcijā un tas ir jākalibrē tikai vienu reizi.

Printēšanas procesā izmantoto materiālu “i.tech® 3D” “HeidelbergCement” izstrādāja tieši 3D printēšanai. Tā īpašības ir pielāgotas 3D konstrukciju printēšanas konkrētajām prasībām.

Ēkas konstrukciju veido trīsdobumu sienas, kuras piepilda ar izolācijas maisījumu. Printēšanas laikā printeris atstāj vietas ūdensvada, elektroinstalācijas u.c. caurulēm un savienojumiem, kurus uzstāda vēlāk. BOD2 printera sertifikācija paredz, ka printēšanas laikā ir iespējams veikt darbus printēšanas zonā. Tādējādi ar rokām veicamos darbus, piemēram, tukšu cauruļu un savienojumu montāžu, var bez grūtībām apvienot ar printēšanas procesu.

Printera vadībai ir nepieciešami tikai divi operatori. Printera “galvu” un printēšanas rezultātus uzrauga kamera. Ar ātrumu 1 m/s BOD2 šobrīd ir ātrākais tirgū pieejamais 3D būvniecības printeris.

Dubultsienu 1 m² platībā BOD2 izveido vien aptuveni piecās minūtēs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top