Valūtas

Atpakaļ pagātnē: pasaulē pirmais altkoins un kas ar to noticis tagad

Pasaulē pirmais altkoins
Grūti iedomāties laiku, kad kriptovalūtu reitingus nepārpildīja liels daudzums visdažādāko altkoinu. Tad termins “shitcoin” vēl nebija izdomāts, bet bitkoina dominēšanas indekss vienkārši nepastāvēja, jo nebija pār ko “dominēt”. Tomēr jau drīz lietu stāvoklis kardināli mainījās.
Par otro kriptovalūtu nekļuva ne Litecoin, Peercoin vai Dash. Tirgus vēstures rītausmā parādījās tagad jau daļēji mirušais projekts Namecoin. Pirmoreiz tas minēts Bitcointalk 2011. gada 18. aprīļa postā. Monētas apraksts būtiski atšķīrās no bitkoina whitepaper.
Namecoin – tā ir nosaukumu sistēma, kuras pamatā ir bitkoins ar dažām modifikācijām.
Jāatzīmē, ka Namecoin iedvesmotājs bija pats Satoši Nakamoto, lai gan viņš nepiedalījās projekta izstrādē. Četrus mēnešus pirms pirmā altkoina izveides Nakamoto izteica interesantu ideju ierakstā ar nosaukumu “BitDNS un viss, kas saistīts ar bitkoinu”.
Kamēr jūs ģenerējat bitkoinus – kāpēc gan nesaņemt bezmaksas domēnu vārdus par to pašu darbu? Ja jūs saņemat 50 BTC nedēļā, tad jūs tāpat varētu saņemt dažus vārdus.
Turklāt domēnu vārdu reģistrācijas decentralizētā sistēma varētu noderēt paša bitkoina izveidē. 2008. gadā Satoši bija reālas grūtības ar bitcoin.org iegādi. Tā kā tad vēl nepastāvēja anonīma valūta – Nakamoto izmantoja portāla anonymouspeech.com pakalpojumus, kas ļauj norēķināties ar dāvanu kartēm.
Kas notika ar Namecoin?
Šodien tas ir prakstiski jau miris projekts, lai gan monētas NMC vēl joprojām tiek tirgotas Poloniex, Cryptopia, Bitsane un Livecoin un izstrādātāji veic kaut kādus tomēr atjauninājumus. Savā septiņu gadu vēsturē Namecoin piedzīvoja visai daudz kāpumu un kritumu. 2013. gada novembrī notika NMC pamps, kura rezultātā kriptovalūta pieauga līdz 15,41 dolāram. Uz nostaļģijas viļņa pat šī gada janvārī Namecoin pieauga līdz 8,64 dolāriem.
Šodien Namecoin 24 stundu apjoms nepārsniedz 10 tūkstošus dolāru, bet pati domēnu izdošanas sistēma sen nefunkcionē. Starp citu – projektu nevajadzētu uzskatīt par pilnīgu izgāšanos. Drīzāk pat pretēji.

Tieši Namecoin sāka to, kas tagad jau tiek uzskatīts par ierastu kripto tirgū. Tieši šis projekts parādīja, ka decentralizācijas ideju var realizēt ne tikai bitkoinā. Tiesa – pagaidām tikai bitkoins joprojām ir “tirgus karalis” un pati izdevīgākā investīcija industrijā.
NMC šodien tiek tirgots par 67 centiem par monētu, kas ir par 2.5 procentiem virs vakardienas rādītājiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top